Zima jest czasem bardzo trudnym dla zwierząt i ptaków. Niełatwo im samodzielnie zdobyć pożywienie, które często przykryte jest grubą warstwą śniegu. Dlatego tak ważna jest tu rola człowieka. To my musimy pomóc im przetrwać ten czas. Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały na zajęciach o zwierzętach i ptakach, które pozostają na zimę w Polsce, nie zasypiają snem zimowym. Są to m. in. zwierzęta leśne: sarny, jelenie, dziki, zające, lisy, rysie itp. oraz ptaki: wróble, gile, sikorki, jemiołuszki, gołębie, sroki, gawrony. Dzieci poznały pracę leśnika, który pomaga zwierzętom i dba w lesie o ich pożywienie. Dowiedziały się też, że i one mogą na swój sposób pomóc swym małym przyjaciołom, zwłaszcza tym skrzydlatym. Odpowiadając na ekowyzwanie z miesiąca grudnia, w ramach projektu „Ekokulturalne Przedszkole”, dzieci z grupy I i II wykonały karmnik, czyli „ptasi bar” w garnku. Wykorzystały do tego celu ziarna zmieszane z tłuszczem. Teraz karmnik zdobi przedszkolny ogródek. Na pewno niebawem „zadomowią się” w nim skrzydlaci mieszkańcy naszego osiedla.

no images were found

Skip to content