Galeria wydarzeń

Akcja Żonlike

 

W tym roku nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, którego rocznicę wybuchu obchodzimy 19 kwietnia.

Dzień Zdrowia 🍎👧🫀👦

8 kwietnia w naszej szkole był obchodzony Dzień Zdrowia. Z tej okazji zorganizowano wiele ciekawych gier, zabaw oraz przedsięwzięć.

Było zdrowo, wesoło i kolorowo! Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z tego wydarzenia.

Doradztwo zawodowe – konsultacje

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas ósmych

W związku z tym, iż powoli kończy się przygoda ze szkołą podstawową i  nadchodzi czas wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, a to rodzić może wiele pytań i wątpliwości, wychodząc Wam naprzeciw chcemy zaproponować indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Szkolny doradca zawodowy pomaga uczniom w planowaniu kariery zawodowej opartej na dopasowaniu indywidualnych predyspozycji, zainteresowań i możliwości zawodowych do wymagań rynku pracy. Uwaga – doradca wskazuje drogi, nie decyduje za kogoś.

Wszystkie osoby zainteresowane konsultacjami prosimy o kontakt z panem Michałem Krzywakiem poprzez dziennik elektroniczny Librus.

Spotkania konsultacyjne odbywają się w poniedziałki w godzinach 14:35-15:35 tylko po wcześniejszym umówieniu terminu.

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego

„Wiosna w klasie”

27 marca odbył się finał szkolnego Konkursu Wiosna w klasie. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z tego wydarzenia. Nasze szkolne sale przeszły niezwykłe metamorfozy. Zagościła w nich na dobre wiosna! Gratulujemy pomysłowości!
Wyniki wkrótce!🌷🪻🌹

>> Wiosna w klasie – filmik<< 

Konkurs Kartka dla chemika

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w  II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka dla chemika” zorganizowanym z okazji Dnia Chemika obchodzonego 2 czerwca. 

Wykonane prace należy dostarczyć w terminie do 10 maja (piątek)  do sali 23 lub bezpośrednio do pani Magdaleny Bialik lub pani Justyny Czepiel.

Szczegóły konkursu dostępne są na plakacie.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

♥️♥️♥️

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, 
ale też czas zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. 
Na znak solidarności z tymi osobami i ich rodzinami uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem obchodów tego dnia na całym świecie. 
W klasach i podczas zajęć w świetlicy odbyły się prelekcje, uczniowie oglądali filmy uwrażliwiające na potrzeby osób z Zespołem Downa.♥️♥️♥️

Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień bez plecaka

W końcu przyszła 🌳🐦🪻🌷🐦🌳 długo oczekiwana, wypatrywana, wytęskniona wiosna. 
W naszej szkole uczciliśmy to, ogłaszając 21 marca Dniem bez plecaka. Nasi uczniowie ambitnie 
i bardzo kreatywnie podeszli do tematu, przynosząc książki, zeszyty i przybory szkolne w „zastępczych” opakowaniach, którymi były m.in. przenośne lodówki, kołdry, szafki, kontenery na zwierzaki, walizki, garnki, koszyki i wózki sklepowe oraz inne „kreatywne pakunki”, których nie sposób wymienić 😁. Zapraszamy do galerii. 🙂😁🙂
 
 
 

Europejski Dzień Logopedy

W 2004 ustanowiono Europejski Dzień Logopedy, który obchodzi się 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto obchodziliśmy również w naszej szkole oraz w przedszkolu. Z tej okazji przygotowałyśmy gazetkę, zawierającą ciekawostki na temat naszej pracy. Wymieniłyśmy dziedziny wiedzy, z których korzystamy. Podzieliłyśmy się także ważnymi wiadomościami, które mają znaczący wpływ na rozwój mowy. W specjalnym pudełeczku umieściłyśmy językołamacze – trudne zdania, które wymagają niemałej sprawności języka.

Przedszkolaki wzięły udział w grupowych zajęciach logopedycznych. Dzieci miały okazje wziąć udział w oddechowej zabawie logopedycznej oraz poćwiczyły narządy mowy z Kotem Mruczkiem :).

Wspomnień czar

Zapraszamy w podróż do przeszłości – oto krótki film z zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka polskiego w roku szkolnym 2022/2023. Powspominajmy miniony czas! Było twórczo, ciekawie, wesoło i kolorowo, bo po to jest właśnie fantazja, by uczyć się, bawiąc!

Witajcie w naszej bajce, czyli Dzień Otwarty w SP nr 24.

Atrakcji była moc.
Dzieciaki zatańczyły i zaśpiewały.
Historie tworzyły się same, na korytarzach pojawiły się królewny i królowie.
Nie zabrakło fantastycznych postaci, przybył mały Książę z nieodłącznym Lisem oraz pan Kleks, ale przede wszystkim ci najważniejsi- przyszli bohaterowie naszej bajki- uczniowie.
Wolontariusze zasiali roślinki, rozdawali uśmiechy i pomagali dotrzeć do komnat pełnych tajemnic, w których można było się przekonać, że zwykły ziemniak stawał się czymś zupełnie innym.
 Jak w prawdziwej bajce nie zabrakło balonów i brokatu oraz kolorowych buź.
Wszędzie roznosił się słodki  zapach waty cukrowej i popcornu.
Dzieci z wypiekami na twarzach próbowały, eksperymentowały, podziwiały i tworzyły.
Zadziała się magia, to, co zwykłe stawało się niezwykłe, to co trudne, nagle było łatwe. Szkoła była pełna uśmiechu i pozytywnej energii. Takie bajki szkoła lubi najbardziej…

Mamy nadzieję, że dołączycie od września.:)

Spring Cup – I turniej w ramach Ligi

2.marca 2024 nasza szkoła gościła zawodników zapasów, nie tylko z Polski, ale również z Czech oraz Ukrainy w związku z Spring Cup – I turnieju w ramach Ligi.
Imprezę swoją obecnością zaszczycili:
Pan Jacek Małek – wiceprezes Klubu Sportowego Bieżanowianka;
Pan Zbigniew Kożuch – przewodniczący Rady Dzielnicy XII;
Pan Grzegorz Lipiec – były członek zarządu województwa małopolskiego, poseł na Sejm VIII kadencji.

Ilość przybyłych zawodników przerosła oczekiwania wszystkich. Zabawa, rywalizacja, emocje – wszystko na najwyższym poziomie. Rodzice oraz zaproszeni goście dopingowali zawodników do utraty sił, co sprawiało, że zapaśnicy dawali z siebie wszystko.
W rywalizacji brali również uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję pochwalić się zdobytymi umiejętnościami podczas treningów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ferie – półkolonia

Już od ładnych kilku lat w naszej szkole organizowana jest półkolonia „Zima w mieście”. 
W pierwszym tygodniu uczestnicy półkolonii miło spędzali czas, ucząc się m.in. szydełkowania z p. Martą, żonglowania z p. Mateuszem, sportowej gry we flagi z p. Anią czy gry na instrumencie muzycznym – kalimba z p. Danielem. Były też eksperymenty, malowanie koszulek, zabawy z robotami i wiele innych aktywności, wśród których furorę zrobił dywan interaktywny o niezliczonych możliwościach. Codziennie organizowane były wycieczki do kina, teatru, Kopalni Soli, ale największą atrakcją były oczywiście Przewrotki 🛼🛼🛼, gdzie jedni doskonalili swoje umiejętności jazdy na wrotkach czy rolkach,🛼🛼🛼  inni pod okiem instruktorów stawiali pierwsze kroki i łapali „wrotkowego” bakcyla🛼🛼🛼 .  
 
W drugim tygodniu dzięki p. Izie dzieci miały zapewnione atrakcyjne zabawy sportowe, p. Viola koordynowała zajęcia plastyczne, p. Ania przeprowadzała z dziećmi różne eksperymenty i doświadczenia, p. Dominika natomiast, w grach i zabawach „przemycała” j. angielski, na zakończenie organizując pokaz mody „po angielsku.” Nie zabrakło oczywiście zabaw z robotami, dywanem interaktywnym i codziennych wycieczek. W drugim tygodniu dzieci odwiedziły kino i teatr, były też w Wioskach Świata, Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie zamieniły się w konstruktorów robotów. W ostatnim dniu półkolonii uczestnicy odwiedzili GoJump, gdzie mogli dać upust swojej energii skacząc na trampolinach i dmuchańcach 😁. To był mile i aktywnie spędzony czas 🙂.

II DZIEŃ NAUKOWCA

Zbliżając się do wyczekiwanych ferii zimowych, 8 lutego obchodziliśmy po raz drugi Dzień Naukowca. Chętni uczniowie z klas 4-8 przebierali się za wybranego naukowca z dziedzin nauk matematyczno-przyrodniczo-geograficznych. Uczniowie mogli poczuć naukowy klimat przy stanowiskach: matematycznym, biologiczno – chemicznym, informatycznym, fizycznym i geograficznym.

Matematyka to: Origami, Brain Box, Tangramy, Digit, Blokus, Łamigłówka Mensa, Happy Cube.

Informatyka – sterowanie PHOTONEM, Lego: rowerzysta – budowanie rampy (wjazd pod górę, na którą rowerzysta miał wjechać i się wywrócić).

Biologia/chemia – sztuczny śnieg, spalanie magnezu, wybuchowa „Lokomotywa”, tęcza w zlewce, obserwacje mikroskopowe, preparaty świeże – obserwacja epidermy cebuli, reakcja sody z octem, kataliczny rozkład nadtlenku wodoru, obserwacja mchu za pomocą lupy, ścinanie białka.

Fizyka – uczniowie podczas doświadczeń z fizyki sprawdzali:dlaczego świeczka pod szklanką gaśnie, czy ciało człowieka jest przewodnikiem, czy warzywa i owoce przewodzą prąd, jak działa fontanna ciepła, lampa plazmowa, diabelska pętla.Badali siły napięcia powierzchniowego i  działanie detergentów.Obserwowali skutki zmiany gęstości cieczy oraz skutki występowania różnicy ciśnień nad i pod jajkiem.

Geografia: doświadczenie – cyrkulacja atmosfery. Na mapie Europy zainteresowani wykazali się znajomością położenia obiektów geograficznych. Miłośnicy Koła Fortuny próbowali sił, zmagając się z odpowiedziami na ciekawe pytania z zakresu przyrody i geografii. Jeszcze inni obserwowali wyjątkowe okazy skał i minerałów oraz kamieni szlachetnych.Dużym zainteresowaniem cieszył się „mówiący” Układ Słoneczny z zakodowanymi zagadkami oraz globus interaktywny. I wreszcie wspaniała kolekcja zgromadzonych pamiątek w postaci magnesów, przywiezionych z najdalszych zakątków świata. Uczniowie przenieśli się m. in. do Japonii, Grecji, Chorwacji, Tajlandii a nawet do Hollywood.

Wydarzenie wzbogacili uczniowie, którzy wcielili się w uczonych, badaczy i podróżników.

Dzień minął nam w atmosferze nauki, radości, dobrego humoru i szkolnej integracji.

Nauczyciele Zespołu Matematyczno-Przyrodniczego

Konkurs o ZŁOTĄ ŻABĘ- interpretacja filmowa poezji W. Szymborskiej

W 2023 roku przypadała 100. Rocznica urodzin Noblistki- Wisławy Szymborskiej. To właśnie z tej przyczyny jej postać została wybrana na Patronkę 2023 Roku. W szkole dbaliśmy o popularyzację twórczości poetki i ukazanie jej dokonań.

21 grudzień br. był z kolei  doskonałą okazją do pełniejszego zaprezentowania postaci poetki i jej twórczości. Pięknie to przedstawiła klasa 8a. A uczennice: Gabriela Kuchta z klasy 5a, Alicja Światłoń z 5b i Amelia Kurpiel z klasy 7a wspaniale recytowały wiersze Wisławy Szymborskiej.

Na koniec uczniom, którzy zwycieżyli w konkursie Krótka rolka na tik-toka-od Szymborskiej oka (Wisława Szymborska – limeryki jako źródło humoru i mądrości) wręczono nagrody- ZŁOTĄ ŻABĘ.

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku, po raz kolejny, nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja wspomaga osoby potrzebujące i ich rodziny na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby, które  potrzebują pomocy otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. W tym roku pomocy udzieliliśmy pomocy pomocą Rodzinę Pani Jolanty i Bartłomieja.

Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przerosło najśmielsze oczekiwania.  Przygotowaliśmy 38 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, przybory szkolne, kosmetyki,  kuchenkę mikrofalową, czajnik, pojemniki na przyprawy, patelnie, dzbanek filtrujący, obuwie, karnisze oraz prezenty i zabawki. Ostatnie cztery dni zbiórki to były Dni Cudów. Dary spływały w takim tempie, że  nie mogliśmy nadążyć segregacją. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych trwała  zbiórka środków pieniężnych, z których zostaną zakupione prowadnice, uchwyty, zlew i panel nad blat. Podczas zbiórki pieniężnej również zdarzyły się cuda – bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie Wielkie serducho dla kilku Elfów/Rodziców za wyjątkowo duże wsparcie finansowe.  Kuchnię dla rodziny zasponsorowała jedna z rodzin naszej społeczności szkolnej, za co ogromnie dziękujemy.

Dwa dni  przed finałem, w czwartek i piątek – wielkie pakowanie. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w kartony. Następnie opakowaliśmy je w ozdobny papier.  Gotowe, zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w Solnym Mieście w Wieliczce. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Pokazuje również, że  każdemu może przydarzyć się trudny czas w życiu. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

Dzień, który  dla każdego z nas jest tak bliski…

Tak można byłoby opisać nasz szkolny kiermasz bożonarodzeniowy, który w zeszły czwartek przyniósł wiele radości całej społeczności szkolnej.

Wśród wielu migających światełek, przy dźwiękach świątecznych melodii, z udziałem wielu błyszczących roześmianych twarzy uczniów i ich rodziców  zapraszały do oglądania, smakowania i kupowania klasowe stoiska.

Rodzice jaka zwykle spisali się na medal, przygotowując wspaniałe  wypieki, smaczne przetwory i mistrzowskie stroiki, bombki i inne drobiazgi, które pachniały i zachwycały.  Oczywiście dzieciaki i te małe, i te duże też nie pozostały w tyle i zaprezentowały przecudne ozdoby oraz smakowicie wyglądające pierniczki.

Kusiły swym zapachem krokiety i barszczyk, ale również w pobliże naszej szkolnej stołówki zwabiał zapach bigosu w wykonaniu naszych kucharzy.

Nie zabrakło gorącej czekolady, która powoduje, że życie staje się piękniejsze, nawet z perspektywą jutrzejszego sprawdzianu.

Kiermasz na pewno wprowadził wszystkich nie tylko w dobry nastrój, ale przede wszystkim udowodnił, ze razem możemy wszystko! I to w cudownej, pełnej radości i życzliwości atmosferze. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom, uczniom, przedszkolakom, przyjaciołom, gościom udało nam się spędzić fantastyczne popołudnie i zdobyć fantastyczną kwotę – 12 502 zł i 82 grosze – jej efektem będzie metamorfoza szkolnej jadalni:).

Wszystkim z całego serca dziękujemy!!!

Podejmujemy wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2023

Uczniowie wraz  z nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie, włączając się w akcję #KolędaDlaHospicjum2023, zaśpiewali wspólnie kolędy: „Hej kolęda, kolęda!”, „Cicha noc”, „Lulajże, Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”.

My ze swojej strony nominujemy do kolędowania Radę Rodziców naszej szkoły, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie! 😊

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Zachęcamy również słuchaczy do wpłaty datków na rzecz Hospicjum św. Łazarza za pośrednictwem strony: www.pomagam.pl/KolędaDlaHospicjum2023

Ślemy przy okazji podopiecznym Hospicjum św. Łazarza zapewnienia o naszej pamięci oraz gorące, najserdeczniejsze życzenia.

 

BohaterOn w Twojej Szkole

Uczniowie przygotowali plakaty w których podziękowali Powstańcom za walkę o wolną Polskę.

Timofij zwycięzcą konkursu recytatorskiego

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ogłosiło  V edycję
Konkursu recytatorskiego -w tym roku pod hasłem Rzekłbym dwa słowa … za dużo – poezja Wisławy Szymborskiej.
W eliminacjach tego konkursu brali udział uczniowie kl.7 i 8.Do finału zakwalifikował się Timofij Zahoruiko.
W dniu 14.11.2023 odbył się finał, na którym Timofij zatryumfował zdobywając I miejsce
Pokonał liczną i mocną konkurencję uczniów z krakowskich szkół i domów kultury.
Jest to wielki sukces i tym bardziej
serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Niepodległa do Hymnu

9  listopada nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Niepodległa do hymnu”. Uczciliśmy w ten sposób obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szkoła Pamięta”.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dziady w ZSP nr 11 w Krakowie

31 października obchodziliśmy po raz drugi akcję „Dziady w szkole”. Zachęciliśmy uczniów i nauczycieli do przebrania się za postacie z utworu „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP nr 11 w Krakowie

12 października cała społeczność ZSP 11 w Krakowie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. 
 
Jako pierwsi „Dzień Nauczyciela” uczcili uczniowie klas 1-3, którzy w towarzystwie swoich wychowawców oglądali występ starszych kolegów i koleżanek.
 
Na kolejnej godzinie lekcyjnej w akademii udział wzięli uczniowie klas 4-8 wraz ze wszystkimi nauczycielami. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej upłynął pod znakiem zabawnej rywalizacji nauczycieli z uczniami w teście wiedzy.
 
Mam nadzieję, że wszyscy, zarówno Grono Pedagogiczne, jak i uczniowie, dobrze się bawili.
 
M. Potoczny 
 
 
 

WOLNA ELEKCJA 1573

 

W naszej szkole przeprowadziliśmy etap szkolny rozgrywki  Wolna Elekcja 1573. Uczniowie mieli okazję odkryć korzenie polskiej demokracji i mechanizmy walki o władzę. Największą ilość punktów zdobyli:


1. Tkach Vladyslava
2. Kukla Szymon
3. Ryś Alicja

GODZINA DLA MŁODYCH

Oficjalnie rozpoczęliśmy program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW.
Wszyscy wiemy, że sytuacja młodych ludzi w kontekście zdrowia psychicznego jest dramatyczna. Raport sporządzony przez Fundację UNAWEZA z badania MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym nie pozostawił złudzeń.

Dlatego też, razem z fundacją @UNAWEZA Martyna Wojciechowska ruszamy z realizacją wsparcia dla naszych uczniów.
Jako Lider Projektu będę wspólnie z Wychowawcami realizować program obejmujący godziny wychowawcze i warsztaty związane z tematem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Pierwsze lekcje będą realizowane już w październiku!

Magda Fiołek – pedagog szkolny

250 – lecie KEN

Komisję Edukacji Narodowej powołano z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego z 14 października 1773 r. Komisja była pierwszą – nie tylko w Rzeczypospolitej, ale i w całej Europie – państwową instytucją oświatową. 

Przed nowo powstałym urzędem postawiono zadanie przygotowania jednolitego systemu szkolnictwa. Fundamentem reformy miał być nowy układ i porządek nauk, oparty na aktualnej wiedzy, odkryciach i dokonaniach ówczesnego świata uczonych.

Wprowadzono przedmioty przyrodnicze, fizykę, matematykę, historię powszechną i narodową, geografię, elementy nauk rolniczych i medycznych, wychowanie fizyczne.

Ograniczono naukę łaciny na rzecz języka polskiego. Powstała pierwsza narodowa gramatyka, będącą ważnym narzędziem walki o nadanie odpowiedniej rangi językowi ojczystemu. Postulowano wyposażenie każdej szkoły w pomoce dydaktyczne oraz wzbogacanie bibliotek szkolnych.

Komisja Edukacji Narodowej w ciągu dwudziestu lat swojej działalności wykształciła i wychowała wielką liczbę światłych rodaków. To oni, odznaczający się gruntowną wiedzą o polskiej wolności, suwerenności i kulturze, przekazali te wartości oraz świadomość narodową kolejnym pokoleniom.

W tym roku obchodzimy 250-lecie powołania tej instytucji, która przyczyniła się do rozwoju nauki.

Turniej Piłki Nożnej

Zajęliśmy 1 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych organizowanym przez Straż Miejską. W zawodach wzięło udział 10 szkół i trwały przez dwa dni 2 i 4 października, 1 dzień faza grupowa, 2 dzień faza finałowa.
Skład drużyny:
Leśniewski Oliwier, Bujak Jakub, Kot Maksymilian, Szymocha Mateusz, Kukla Szymon, Flys Hubert, Kopanica Kacper, Kielan Krystian
Opiekunowie:
Mateusz Król i Marta Kajpust Żak

PIKNIK SPORTOWY

Dnia 22.09.2023r. uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w Pikniku Sportowym na Orliku w Prokocimiu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Speedball Polska. Na miejscu można było skorzystać z szerokiego wachlarza zabaw sportowych oraz zapoznać się z ofertą klubów sportowych Speedball KRK, Kolejarz  Prokocim, Ultimate Frisbee, Balance Sport.

23 czerwca świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego. Byliśmy jeszcze w budynku szkoły, ale myślami znajdowaliśmy się już daleko stad, przeżywając kolejne wakacyjne przygody. Lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę, zanim wyruszymy w naszą dwumiesięczną podróż, chcielibyśmy pokazać piękne chwile z przedstawienia przygotowanego przez klasy III a i III d oraz wychowawczynie p. Martę Czuczwarę i p. Annę Zalewską. A więc witajcie w naszej bajce…

2 czerwca kl. 3A i 6A wybrały się do Teatru Variete, na spektakl – musical „Tarzan” w języku angielskim.

Zobaczyliśmy musicalową produkcję British International School of Cracow przy współorganizacji Teatru Variete z energetyzującą i chwytającą za serce muzyką Phila Collinsa.

Tarzan to porywająca i pięknie opowiedziana historia o dorastaniu, poczuciu przynależności, trudnych wyborach, przyjaźni i miłości, które nie znają granic. Czekały na nas zjawiskowe kostiumy i ruch sceniczny, rewelacyjne piosenki, scenografia i gra aktorska, a przede wszystkim, świetna rozrywka dla młodszych i starszych uczniów.

W rolach głównych wystąpili niczym zawodowi aktorzy, uczniowie British International School of Cracow.

Po spektaklu nadszedł czas na wspólne zdjęcia.

Egzamin ze znajomości języka angielskiego trzecioklasiści i szóstoklasiści w większości zdali celująco!

FINAŁ SZKOLNYCH PÓŁ NADZIEI

 

Dobiegła końca 26.edycja akcji „POLA NADZIEI” TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Szkolny Klub Wolontariatu ZSDP nr 11 w Krakowie przyłączył się do akcji.

Uzyskaliśmy wspaniały wynik kwesty: 3042,44 zł (puszka 421 – 1255,13 zł i puszka 389 – 1787,31 zł).

Brawo wolontariusze!

Tradycją Finału jest spotkanie „Szkolnych Pól Nadziei” czyli społeczności małopolskich szkół i przedszkoli, które angażowały się w akcję, organizując prelekcje o hospicjum, biorąc udział w żonkilowych konkursach, czy prowadząc zbiórki do żonkilowych puszek.

1 czerwca w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta GALA, na którą zostaliśmy zaproszeni. Szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 6A.

W programie Finału, który poprowadziła Lidia Jazgar podsumowano akcję, rozstrzygnięto konkursy „Żonkilowy Song”  i  „Poczuj Mięte do Pomagania” wraz z wręczeniem nagród. Wystąpili dla nas laureaci konkursu piosenki wiosennej „ Żonkilowy Song” oraz Lidia Jazgar wraz z Ryszardem Brączkiem, zaśpiewaliśmy także wspólnie piosenkę „Żonkilowa” autorstwa Lidii Jazgar.

Poniżej link do piosenki https://youtu.be/3Sqz_SJO2Pk

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych szkół, nauczycieli, wolontariuszy i darczyńców  złożyli osobiście prezes hospicjum p. Jolanta Stokłosa Jolanta Stokłosa oraz  p. Anna Walkowicz – Okońska, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Najpiękniejsze, co można podarować drugiemu człowiekowi to swój czas, cząstkę siebie.

My to zrobiliśmy.

Udział w samej akcji, jak również w uroczystej gali był dla nas zaszczytem!

Piknik rodzinny

W dniu 27 kwietnia klasy 1-3 i 4-8 uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Polsce, będącej pod zaborami zrodziła się nowoczesna, oświeceniowa myśl polityczna, której wyrazem była ta ustawa zasadnicza z roku 1791. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga, po Stanach Zjednoczonych, na świecie.

link do prezentacji – zobacz

21 kwietnia – ależ to był piękny, słoneczny i pełen dobra dzień!

I TURNIEJ

UKŁADANIA PUZZLI

O TEMATYCE GEOGRAFICZNEJ

W ZSP NR 11 W KRAKOWIE

O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

POMAGANIE PRZEZ UKŁADANIE

 

DZIEŃ ZIEMI 2023 – POLSKA, EUROPA, ŚWIAT – dzisiaj w Waszych rękach!

Wspaniała zabawa, logiczne myślenie, kojarzenie, zdrowa rywalizacja – to główne cele, które przyświecały.

Koncentracja?

Z tą było nieco trudniej z powodu niespodzianki, jaką sprawili nam najmłodsi uczniowie, którzy wraz ze swoimi Wychowawcami i Nauczycielami odwiedzili nas na placu szkolnym.

Zasady turnieju samoistnie uległy zmianie.

Było za to dużo uśmiechu, życzliwości i radości.

Nie było żadnych szans powstrzymać „maluchów” przed chęcią pomocy starszym uczniom.

Najszybciej puzzle ułożyli Filip i Jakub z klasy 5C!

Więcej o wynikach, nagrody i dyplomy – na apelu podsumowującym.

Pani Dyrektor Urszuli Kozińskiej dziękujemy za oficjalne otwarcie Turnieju!

Uczniom – za udział!

Małym i dużym Gościom – za wspólną zabawę!

Przypadkowym przechodniom – za zainteresowanie i zatrzymywanie się!

Pracownikom – za wszelką pomoc!

Rodzicom, za wsparcie akcji dobroczynnej POLA NADZIEI na rzecz

Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie, którą rozpoczęliśmy kilkanaście dni temu szkolnym KOROWODEM WRAŻLIWOŚCI!

nauczyciele geografii i opiekunowie SKW

W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się pierwszy Dzień Naukowca.

Ten dzień rozpoczął niesamowity pokaz, który był dla uczniów podróżą w mieszaniny barw, gazów oraz barwnych eksperymentów.

Uczniowie mogli doświadczyć, zbadać i spróbować rozwiązać zagadki geograficzne i matematyczne. Grając w zaproponowane gry matematyczne próbowali opracowywać strategie wygrywające a układając sześciany Happy Cube ćwiczyli wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.

Obserwowaliśmy doświadczenia przeprowadzane przez uczniów m.in. erupcję wulkanów, tańczący groszek, piramidę stężeń, znikający atrament, pastę dla słoni i herbatę zmieniającą kolor. Wspólnie wyciągaliśmy wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Programowaliśmy robota wykonując przy tym ciekawe ćwiczenia fizyczne i dowiedzieli się od niego jaka pogoda jest na świecie. Na mapie Europy zainteresowani wykazali się znajomością położenia obiektów geograficznych. Miłośnicy Koła Fortuny próbowali swoich sił zmagając się z odpowiedziami na ciekawe pytania z zakresu przyrody i geografii. Jeszcze inni obserwowali wspaniałe okazy skał i minerałów oraz kamieni szlachetnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się Układ Słoneczny oraz zakodowane zagadki. Wydarzenie wzbogacili uczniowie, którzy wcielili się w postać wielkiego uczonego, Mikołaja Kopernika. A wszystko to po to, by uczcić Rok 2023 pod patronatem Mikołaja Kopernika.

Dzień minął nam w bardzo sympatycznej atmosferze.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość zorganizowania tego wydarzenia, dzieciom, które tak aktywnie zaangażowały się w całe przedsięwzięcie. Nauczycielom, którzy nad wszystkim czuwali i Radzie Rodziców za sfinansowanie słodkich upominków i nagród.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak niesamowitą przygodę z nauką!

 

Zespół Matematyczno – Przyrodniczy

14 marca to Dzień Liczby Pi. Liczba π (czyt. pi), ludolfina nazywana jest czasami stałą Archimedesa w uznaniu zasług Archimedesa z Syrakuz, który jako pierwszy badał własności i znaczenie w matematyce tej liczby Określenie ludolfina pochodzi od Ludolpha van Ceulena, który zyskał sławę, przedstawiając tę liczbę z dokładnością do 35 miejsc po przecinku. Liczba Pi jest nieskończona i obecnie nie ma żadnych możliwości, aby przechowywać całą liczbę Pi w jakiekolwiek pamięci. Rozwinięcie nie ma żadnego porządku i nigdy się nie kończy.
Liczba π jest stałą matematyczną, która pojawia się w wielu działach matematyki i fizyki. Pojawia się w geometrii np. we wzorach na pole koła i objętości kuli
Z okazji jej święta uczniowie utworzyli przed szkołą
kształt tej stałej matematycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

J. Sikorska, A. Malara

We wtorek, 21 lutego br. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z reżyserem, aktorem – Mateuszem Przyłęckim. Chętnie zadawali pytania, odnoszące się do pracy reżysera, czy aktora, o tym, jaki spektakl tworzył, co dobrego, czy trudnego może się wydarzyć w trakcie takiej pracy. Pytali również o to, jakie były początki jego kariery. Reżyser chętnie się dzielił swoją historią i doświadczeniem.

Końcówka karnawału to w naszej szkole czas wyjątkowo intensywny. Uczniowie bawili się na balach karnawałowych i dyskotekach, jedli pyszne pączki i faworki, świętowali Walentynki. Ostatni poniedziałek karnawału na długo zapadnie w naszej pamięci. A stało się to za sprawą cudownego, tanecznego występu przygotowanego przez p. Martę Czuczwarę i klasę 3a. Bajkowy taniec, nostalgiczna muzyka  i piękna historia Dzielnego Ołowianego Żołnierzyka zaczarowały przybyłych na występ uczniów i nauczycieli. Niech słowa finałowej piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Kayah zostaną z nami na długo!
 
„Chwytaj dzień
Tak, by znaleźć swój rytm
Chwytaj dzień
Ciesz się chwilą i żyj
Zawsze idź za głosem serca
A dojdziesz tam, gdzie chcesz
Tam, gdzie chcesz…”

Dnia 9.01.2023 r. klasy 8a,8b,8c i 8d uczestniczyły w warsztatach dotyczących zaburzeń odżywiania. Szkoła nawiązała współprace z Centrum leczenia zaburzeń odżywiania – Psychika na Talerzu. Warsztaty  poprowadziły specjalistki – Pani Anna Murawska, która jest psychoterapeutką poznawczo-behawioralną , specjalistą psychodietetyki, psychologiem oraz Pani Sylwia Tworzewska, która także jest psychoterapeutką poznawczo-behawioralna, psychologiem , pedagogiem specjalnym. Uczniowie zapoznali się z mechanizmami oraz konsekwencjami jakie niosą za sobą zaburzenia odżywiania. Celem tych warsztatów było zarówno uświadomienie młodzieży na czym polega problem, jaki wskazanie na konieczność zgłoszenia się po pomoc do wykwalifikowanego terapeuty jeśli pojawia się problem nie tylko związany z zaburzeniami odżywiania. W trakcie warsztatów każdy miał możliwość zadania pytania. Po zakończeniu spotkania był także czas na indywidualną rozmowę ze specjalistami. Poniżej znajduje się link do strony Centrum Psychika na Talerzu.

 

https://sites.google.com/view/psychikanatalerzu-centrum/strona-g%C5%82%C3%B3

W dniu 22.12.2022r. odbyły się Jasełka w wykonaniu klasy III b i III c. Piękny taniec wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia a kolędnicy złożyli wszystkim życzenia:
” Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok!
Co by Wam się darzyło, wszędzie dobrze było! Żebyście byli weseli jako w niebie anieli.”

Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy  potrzebującym  rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. W tym roku opieką objęliśmy  rodzinę pani Leokadii , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną i przedszkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 46 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie,  pościele ,koce, kołdry, poduszki,, a także odkurzacz , czajnik, mop, żelazko ,suszarkę do ubrań, maszynkę elektryczną do golenia, zestaw kluczy i narzędzi ,zegarek na rękę.  Wraz ze zbiórką darów rzeczowych trwała  zbiórka środków pieniężnych, z których została zakupiona lodówka i brakujące artykuły.

Dwa dni  przed finałem, w czwartek i piątek – odbyły się zakupy i wielkie pakowanie. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w kartony. Następnie opakowaliśmy je  w ozdobny papier.  Gotowe , zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w SP nr 2 w Myślenicach. I tutaj składam ogromne podziękowania dla naszego pomocnika Św. Mikołaja p. Grabowskiego, który bezinteresownie przetransportował wszystkie dary do magazynu.  
 
Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.
Dziękujemy!!

Ubieranie szkolnej choinki

Do  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11  święty Mikołaj zawitał  już z samego rana. Jak co roku  odwiedził nas w towarzystwie pięknych aniołów. Uczniowie czekali  na niego z wielką niecierpliwością.  Niektórzy długo przygotowywali  się do tego szczególnego dnia ucząc się piosenek i tańców dla wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj  został gorąco powitany  i wywołał wielką radość wśród wszystkich uczniów, jak również grona pedagogicznego. Święty Mikołaj, zachwycony śpiewem oraz układami tanecznymi naszych zdolnych uczniów, szczodrze obdarowywał słodyczami oraz upominkami. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świątecznego Swetra. Na korytarzach na każdym piętrze było kolorowo i sympatycznie. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję.

25 listopada w naszej szkole miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka skupione na przeciwdziałaniu dyskryminacji i szerzeniu tolerancji wśród ludzi na całym świecie. Uczniowie mieli do wykonania zadania związane z Konwencją Praw dziecka. Na długiej przerwie odbijaliśmy symbolicznie niebieskie dłonie na wielkim plakacie i przeszliśmy niebieskim korowodem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. M. Bialik, K. Kuklewicz

Marzenia Polaków o wolności spełniły się. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. „Ta, co nie zginęła”, wyrosła z krwi polskich żołnierzy walczących o Nią przez 123 lata. Z tej okazji także my, spotkaliśmy się by odnaleźć losy naszej ojczyzny w słowach wierszy. 18 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie poezji patriotycznej.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli w tym roku udział w „Jesiennej Kinowej Kampanii Rowerowej” w ramach projektu STARS. Ich aktywność została nagrodzona. Możemy się pochwalić wynikiem 215 dzieci oraz 3 nauczycieli, którzy otrzymali bilety do kina, koordynatorzy projektu.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji  „Do Hymnu”, 9 listopada, o godzinie 11:11 w klasach szkolnych i salach przedszkolnych rozbrzmiewały cztery zwrotki  Mazurka Dąbrowskiego. 

,,Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,
Lecz czymś największym czym być można – sobą.”  Leopold Staff
Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

26 października 2022 r. uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczniowie czytali na korytarzach szkolnych poszczególnych pięter oraz w salach lekcyjnych. W oddziałach przedszkolnych książki były czytane dzieciom przez ich wychowawczynie.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom języka polskiego oraz uczniom naszej szkoły za udział w akcji. Szczególne podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie składamy na ręce klasy VI a wraz z ich wychowawcą panią Małgorzatą Fydą.

Model komórki zwierzęcej & uczymy praktycznie
Wystawa modeli komórek zwierzęcych wykonaniu klasy 5a i 5b.
Uczniowie klas starszych mogli sobie przypomnieć budowę komórki, a młodsi oglądali zaciekawieniem coś ich czeka w klasie 5 na biologii.

OGRÓD Z KLASĄ 5B
Uczniowie klasy 5b wzięli udział w projekcie „Ogród z klasą”. To projekt Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie skierowany do Szkół Podstawowych. Jednym z etapów przedsięwzięcia było zasianie łączki krokusowej w naszym ogrodzie szkolnym. Klasa pod okiem pani Magdaleny Bialik i pana Łukasza Szydłak przygotowała
teren i zasiała krokusy. Uczniowie poznali budowę kwiatu, dowiedzieli się skąd pochodzi szafran oraz jak sadzi się kwiaty. Teraz czekamy na piękną łączkę krokusową w naszym szkolnym ogrodzie.

STARS – zajęcia w klasach piątych 
W związku z tym, że nasza szkoła bierze udział w projekcie STARS – rowerem do szkoły, w dniu 26 października odbyły się zajęcia dla klas piątych związane z serwisem roweru. Poprowadził je koordynator programu – Pan Maciej Skinderowicz. Uczniowie oprócz poznanej teorii mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Koordynatorzy programu – Katarzyna Kuklewicz, Iga Śmigielska.

Pasowanie na Ucznia

19 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Urszulę Kozińską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Święto Edukacji Narodowej

13 października odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. W uroczystość zaangażowana była 4b, która przygotowała przedstawienie. Wzruszeń było co nie miara, podniosły nastrój udzielił się wszystkim obecnym. Do składanych nauczycielom życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, Drodzy Nauczyciele!

ŚWIĘTO PATRONALNE naszej szkoły, 27 września 2022 r.

„KRAKÓW W DOBRYM KLIMACIE” – zbiórka elektroodpadów.

Akcja Sprzątanie Świata – Polska – 2022.  Hasło: WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!

Skip to content