Życie Przedszkola

Bal karnawałowy

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do Wielkiej Krainy Bajkowych Zwierząt.  Pomysłowość rodziców nie miała granic oraz ich zaangażowanie w przygotowanie odpowiedniego stroju dla swojej pociechy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych – chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie.

no images were found

Warsztaty mydlarskie

Przedszkolaki w styczniu uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka – muszelki, suszone zioła i kwiaty oraz inne drobiazgi. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka dzieci wręczyły oryginalny prezent ukochanym babciom i dziadkom.

Dziękujemy pani dyrektor Marcie Pszczole za zorganizowanie warsztatów.

no images were found

 

Hej, kolęda, kolęda…

19 grudnia 2017 r. odwiedzili nas specjalni goście – muzycy, którzy przenieśli nas w magiczny i piękny świat kolęd i pastorałek. Przedszkolaki, nie tylko mogły usłyszeć najpiękniejsze kolędy i poznać  ich historię powstania, ale również miały możliwość choć przez chwilę poczuć się prawdziwymi muzykami!

no images were found

 

Opowieść Wigilijna

Po raz kolejny w naszym przedszkolu zagościł teatrzyk Eden, tym razem ze spektaklem  „Opowieść Wigilijna”, który jest adaptacją jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa. Widowisko teatralne opowiada historię wujka Scrooge,  który  jest ponurym samotnikiem nielubiącym ludzi, 
a ponad wszystko kochającym swoje pieniądze. W noc wigilijną staje się niezwykła rzecz – wujaszka odwiedzają trzej specjalni goście, którzy pokazują mu, co jest istotą  Świat Bożego Narodzenia. Spektakl uświadomił małym widzom, że miłość i  rodzina są  bardzo ważne w życiu  każdego człowieka.

no images were found

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W tym roku szkolnym przedszkolaki odwiedził… Niespodzianka. Tym razem to one odwiedziły św. Mikołaja! Wizyta w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczęła się od spektaklu w krainie Śnieżynek i Krasnali. Potem chwila niepewności, oczekiwanie i spotkanie ze Świętym Mikołajem!

Mikołajowe upominki w postaci otrzymanych zabawek czekały na dzieci również w przedszkolu. Pani dyrektor Marcie Pszczole, serdecznie dziękujemy za moc radości!

no images were found

 

Andrzejkowe radości

29 listopada 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tej tradycji. Następnie rozpoczęła się impreza w radosnym nastroju. Tańce, mnóstwo wrażeń i niespodzianek, a po zabawach –  czas na małe słodkości. Lubimy być tak uśmiechnięci i zadowoleni!

no images were found

 

Wizyta Królowej Śniegu

Zima coraz bliżej, a my jako widzowie mieliśmy okazję poznać bajkę o Królowej Śniegu, gdzie dobro i miłość roztapia nawet najbardziej lodowate serce. Historię Gerdy i Kaja ukazali nam aktorzy z Teatru Małego Formatu z Łodzi.

no images were found

 

Co z tym miodkiem?

Dzieci z grupy I i II uczestniczyły w zajęciach eksperymentalno – doświadczalnych, mających na celu badanie zjawiska rozpuszczalności substancji, wykrywaniu związków i zależności miedzy substancjami. Przedszkolaki próbowały wyciągnąć trafne wnioski na podstawie obserwacji doświadczeń z rozpuszczaniem substancji tj.  woda, miód, olej. Przyjemną chwilą oczywiście była degustacja smakowitego miodu.

Nauczycielki z grupy I i II

no images were found

 

Strażak sam… ?  

Strażak sam wie najlepiej, jak zadbać o bezpieczeństwo. Na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu – wypowiadali się ostatnio nasi goście. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie funkcjonariusze obdarowali grupę przedszkolną prezentami w postaci  kolorowanek. To było naprawdę ciekawe spotkanie!

no images were found

 

Mobilna Filharmonia

W podróż dookoła świata zabrała nas Mobilna Filharmonia, która w sposób muzyczny ukazała nam tradycje każdego kontynentu świata. Była to też okazja do śpiewu i zagrania na niektórych instrumentach. Muzyczni goście będą nas odwiedzać systematycznie co dwa miesiące, wprowadzając przedszkolaków  w bogaty i bardzo różnorodny świat muzyki.

no images were found

 

Akademia przedszkolaka

Dzieci uczęszczające do Grupy III mają okazję uczestniczyć w projekcie sportowym: Akademia Przedszkolaka. Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w sport na całe życie. Dzieci bardzo chętnie spędzają czas podczas zorganizowanych dla nich zajęć, aktywnie w nich uczestnicząc.

no images were found

 

Przedszkolne „Eko – Lekcje”

Dzieci z grupy II wzięły niedawno udział w  projekcie „EKO-LEKCJE” współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, realizowanym przez Miasto Kraków przy współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych.  Przedszkolaki w liceum chemicznym uczestniczyły w zajęciach  obejmujących takie zagadnienia jak  m.in.: zasadę działania płuc, zasady procesu oddychania, mini doświadczenia-wulkan chemiczny, magiczne obrazki, „samo nadmuchujące się” baloniki. Ciekawe warsztaty chemiczne dostarczyły dzieciom nie tylko nowych wrażeń i przeżyć, ale także poszerzyły wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Joanna Lasota, Agnieszka Psuj

no images were found

 

Prawdziwy skarb, Magiczne Drzewo i Przyjaciele

W październiku w nasze przedszkole zamieniało się dwukrotnie w teatr. 

Teatrzyk Eden z Wieliczki w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób zarazem ukazał przedszkolakom,  iż można szukać różnych skarbów i wiele posiadać w życiu, lecz prawdziwym i największym szczęściem jest rodzina, kochająca, wspierająca, dająca radość i poczucie bezpieczeństwa.

Z kolei aktorzy w sztuce pt: „Magiczne drzewo i Przyjaciele” ukazali nam prawdę ponadczasową, że prawdziwy przyjaciel zawsze przyjdzie nam z pomocą i nigdy nie zawiedzie, a strach ma tylko wielkie oczy.

no images were found

 

Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka

Jak co roku pod koniec września obchodzone jest Święto  Przedszkolaka. Dla nas tym bardziej ważne, bo sami tworzymy społeczność przedszkolną, gdzie uczymy się, bawimy, doświadczamy, poznajemy i realizujemy jako ludzie, zarówno ci mali  jak i duzi.

W tym roku szkolnym oprócz ciekawych zabaw, tańców, zawodów sportowych spotkała nas miła niespodzianka od Pani Dyrektor Marty Pszczoły otrzymaliśmy zabawki.

Pani Dyrektor jeszcze raz dziękujemy!

Nauczycielki i Przedszkolaki

no images were found

 

Sprzątamy świat

W październiku nasza grupa przyłączyła się do akcji sprzątania świata. Wiemy, jak ważne jest dbanie o  środowisko i o tym, że każdy odpad powinien trafić do swojego pojemnika. I mimo, że za oknem nie świeciło słońce z uśmiechem i z ochotą sprzątaliśmy teren wokół naszego Przedszkola. 

A to nasze małe dzieło powstałe z tej okazji – „Eko Ludek”.

no images were found

 

Zajęcia muzyczne

Dzieci z grupy I i II, uczestniczyły w zajęciach muzycznych zorganizowanych przez panią Grażynę Kosek. Po przez wspólną zabawę, tańce i śpiew świetnie zintegrowały się z uczniami klasy III, a swoje umiejętności mogły zaprezentować podczas występu z Okazji Święta Szkoły.
Nauczycielki grupy I i II

no images were found

 

Czas szybko płynie…

Czas szybko płynie. Dopiero co rozpoczęliśmy naszą przygodę z Przedszkolem po wakacjach , a za oknem już wita nas jesień. Czas upływa nam na zabawie, ale nie tylko. Zajęcia pomagają nam poznawać świat, dają radość i rozwijają nasze ukryte talenty.  Czy dobrze się w przedszkolu czujemy? Uśmiechy mówią same za siebie!

no images were found

 

Przedszkolak na medal

Prace plastyczne to jedne z ulubionych aktywności Tygrysków. Medale, które samodzielnie wykonali odzwierciedliły ich przynależność do grupy przedszkolnej i pozwoliły czuć się dumnie z faktu, że są Przedszkolakami!

Edyta Łaszczyk

no images were found

 

„Szczotko, szczotko, hej szczoteczko…”

Nasze Przedszkolaki już wiedzą, że aby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć! Na zajęciach edukacyjnych dowiedziały się co lubią nasze zęby, co warto  jeść,  a czego powinno się unikać, by im nie szkodzić. Warto pamiętać, że zdrowe odżywianie i codzienne, dokładne szczotkowanie zębów, to klucz do pięknego i zdrowego uśmiechu.

Edyta Łaszczyk, Monika Łukomska

no images were found

 

„Po wakacjach”

Pierwsze dni w przedszkolu minęły naszym najmłodszym na zapoznaniu się z nowymi Przedszkolakami, integracji i zabawie. Dzieci przypomniały sobie poznane już gry i zabawy,
a także nauczyły się nowych. Omówiliśmy zasady obowiązujące w grupie przedszkolnej,
a pamiętać o nich pozwoli Tygryskom „Kodeks Przedszkolaka”.

Przedszkolaki podczas aktywności dowolnych coraz chętniej rysują, kolorują, malują, rozwiązują różnorodne zadania, usprawniając tym samym motorykę małą i percepcję wzrokową. Pomad wszystko jednak uwielbiają plac zabaw!

Edyta Łaszczyk, Monika Łukomska

no images were found

Skip to content