Aktualności SU

Zawsze uśmiechnięta Maja Pełka przewodniczącą ZSP nr 11 w Krakowie!

 

 

 

W poniedziałek, 27 września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali stosowne plakaty, które uczniowie-wyborcy mogli oglądać w bibliotece szkolnej.

Wśród dziesięciu uczniów aspirujących na wspomniane stanowisko największe zaufanie zdobyła uczennica klasy 8E Maja Pełka. Nową przewodniczącą w najbliższym roku szkolnym będą wspierać Kacper Opiela z klasy 7F oraz Julianna Gaszyńska z klasy 5B.

    

Wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy, a nowemu Samorządowi życzymy satysfakcji z dobrej i owocnej pracy.

                        

 

 

Dzień Kobiet

Z okazji tego szczególnego dnia
Samorząd Uczniowski składa najlepsze życzenia wszystkim Paniom pracującym w naszej Szkole.

Życzymy Wam wielu pięknych chwil, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz spełnienia wszystkich marzeń. 
Drogie Panie pamiętajcie, że świat bez Kobiet nie miałby sensu… 😉

Debatujemy na bieżąco

W czwartek 27.02 br. odbyło się kolejne spotkanie na „Niebieskim Fotelu”. W czasie wydarzenia podsumowaliśmy ubiegły miesiąc oraz oddaliśmy głos uczniom. Dziękujemy wszystkim za pomysły i propozycje zmian w naszej Szkole. Podczas następnego spotkania Pani Dyrektor obiecała, że odniesie się do tych postulatów.

Zostań moją walentynką

O zaangażowaniu naszego samorządu w pocztę walentynkową – czytaj więcej…https://www.zsp11.krakow.pl/zostan-moja-walentynka/

Bezpieczne ferie

To temat, który podczas niebieskiego fotelu przybliżyli nam uczniowie klas I, II i III. Tym razem to dzieci przejęły rolę nauczycieli i w krótkich prezentacjach przekazały kolegom i koleżankom swoją wiedzę.  Większość z nich przyniosła piękne plakaty, które podczas fotelu, zaprezentowała. Dowiedzieliśmy, w jakim miejscu można zjeżdżać na sankach, nartach czy snowboardzie oraz jeździć na łyżwach. Jedna z klas, w krótkiej scence pokazała, jak powinniśmy się ubrać podczas zimowej zabawy.

Dziecięca lekcja bezpieczeństwa przypomniała wszystkim o właściwym zachowaniu podczas ferii. Mamy nadzieję, że każdy z nas wspaniale spędzi wolny czas i z nowymi siłami  powróci do szkoły i nauki.

Bezpiecznego wypoczynku!

Podsumowanie pierwszego półrocza

Niedługo zaczynamy ferie, nadszedł więc czas podsumowań. 17 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie „na niebieskim fotelu” klas IV-VIII. Przewodnicząca szkoły wraz ze swoimi współpracownikami podsumowała pracę samorządu uczniowskiego w pierwszym okresie. Przypominając o wszystkich przedsięwzięciach, w których braliśmy udział.

Głos zabrały również Panie Dyrektor odnosząc się do naszych postulatów  i informując, co czeka nas w nadchodzącym czasie.

Nie możemy się doczekać na nowe…!

Wizyta św. Mikołaja

6 grudnia br. do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Każda klasa obdarowana została słodkim upominkiem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie ze świętym Mikołajem w przyszłym roku!

no images were found

 

Niebieski Fotel

8 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie społeczności szkolnej. Prowadzącymi byli Kinga z klasy 7A, Kinga z klasy 8C oraz Kuba z klasy 8A. Podczas spotkania gościliśmy Siostry Misjonarki, które opowiedziały nam o swojej pracy i warunkach życia w Nigerii.

no images were found

Następnie dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dokładnie o godzinie 11:11, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Po części patriotycznej nadszedł czas na garść informacji na temat zbliżającej się dyskoteki andrzejkowej, na którą serdecznie zapraszamy!

 

Naszym Nauczycielom

Dziękujemy  za trud podejmowany na co dzień pięknej pracy w roli nauczyciela.
Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej z najlepszymi życzeniami,

Samorząd Uczniowski

Samorząd wybrany!

4 października br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach samorządności uczniów. Na Niebieskim Fotelu zasiadła przewodnicząca szkoły: Kinga Opiela z klasy 7a oraz wiceprzewodniczący: Kinga z klasy 8c oraz Kuba z klasy 8a.

Serdecznie gratulujemy !

Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele wszystkich klas prezentując postulaty swojej klasy. Wasze propozycje były naprawdę ciekawe…

 

 

Wybory Samorządu w klasach I-III

Na cyklicznych spotkaniach niebieskiego fotelu, nastąpił szczególny dzień: nowe wybory małego samorządu. Emocje rosły z każdą chwilą…

Właśnie widownia otrzymuje karteczki, by móc zagłosować na swojego kandydata. Dwóch przedstawicieli z każdej klasy ustawia się na środku sali. Prawie każdy trzyma plakat, prawie każdy coś obiecuje… Kto wygra? I czyje pomysły okażą się najlepsze? Widownia gromkimi brawami nagradza swoich fanów, to będą zacięte wybory – dobrych kandydatów jest dużo. Przedstawiciele klas – przygotowani, recytują swoje przemówienia. Każdy coś obiecuje, za każdym razem coś nowego i lepszego. Widownia chórem reaguje na ciekawe pomysły.

Rozdano karteczki, nastąpiło głosowanie i…

3…2…1  – a następnym przewodniczącym, może będziesz Ty!

Startujemy…

12 września br., tradycyjnie na hali sportowej, odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie samorządności szkolnej Na Niebieskim Fotelu.

Spotkanie miało charakter organizacyjny, głos zabrała pani dyrektor Anna Żaczek, pani wicedyrektor Agnieszka Rachwał, pani pedagog Małgorzata Gałęziowska oraz tegoroczni opiekunowie Samorządu: Dominika Gajówka i Edyta Janasik.

Przedstawieni zostali kandydaci na Przewodniczącego Szkoły, którzy zaprezentowali swój program.

Wybory tuż tuż….

no images were found

Rok szkolny 2018/2019

Wieści z Niebieskiego Fotela

W ostatni poniedziałek podczas spotkań na niebieskim fotelu wspólnie zgłębiliśmy temat kobiety jako wzoru do naśladowania. Każda klasa zaprezentowała swój Ideał Kobiety. Wśród nich pojawiły się gwiazdy filmów, czy osobowości Roku, a także Laureaci Nagrody Nobla, jak:  Irena Sendlerowa, Wanda Rutkiewicz, Matka Teresa z Kalkuty, czy  Coco Channel. 

Najbardziej jednak naszą uwagę przykuł wzór ukryty w zwykłych ludziach, których widujemy na co dzień. Czy to MAMA, która sprząta, karmi, jest od rzeczy niemożliwych: ogarniania wszystkiego, czy BABCIA, która zna wszystkie hasła z krzyżówki. 

Każda ze wspomniany wzorów była kiedyś małą dziewczynką i jak każdy z nas, w swojej  klasie szkolnej odgrywała rolę. Może była Sportsmenką, dla której liczy się tylko wysiłek fizyczny, może zaczytanym Molem Książkowym, Kumpelą którą widujemy zawsze w towarzystwie chłopaków, Spóźnialską, która wpada po dzwonku na lekcje, Psiapsiółką, która nie opuszcza żadnego dnia w swoim pamiętniczku i skrycie dzieli się nim ze swoją przyjaciółką, czy wreszcie Pięknisią, która zawsze wie, co nosić w danym sezonie i skrzętnie przemyca coś modnego pod mundurkiem szkolnym.

Nieważne kim była, najważniejsze jest to, kim się stała i  jaką wartością jest dziś dla innych. Warto zauważyć, że wszystko rozpoczyna się od tego kim Jestem tu i teraz, jaką osobowość ukrywam pod ubraniem, makijażem, fryzurą. Pamiętajmy, że nie ważny jest mój wygląd, tylko to co noszę w sercu.

A może i o nas ktoś kiedyś napiszę, posługując się terminem ideał?

 

Wieści z Niebieskiego Fotela

22 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią Dyrektor na Niebieskim Fotelu, by porozmawiać o bieżących sprawach. Mówiliśmy też o dwóch ważnych dniach, które już za nami. 20 listopada świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, w związku z którym, przypomnieliśmy sobie, jakie są nasze prawa i obowiązki. Natomiast, 21 listopada był Dniem Życzliwości. W tym roku będziemy mieli świetną okazję, by ją nawzajem okazywać, ponieważ nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do akcji „Szlachetna Paczka” i wspólnie pomożemy potrzebującej rodzinie. Oprócz tego, Samorząd Uczniowski przekazał nam bardzo dobrą informację. Już w przyszłą środę czeka nas Dyskoteka Andrzejkowa, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy!

Z okazji Dnia Nauczyciela

… składamy serdeczne życzenia: wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, 

aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
Samorząd Uczniowski

A ponadto, przygotowaliśmy Konkurs na Najpiękniejszy Portret nauczyciela, oto wasze prace, wyniki konkursu już wkrótce!

 

Ster SU w rękach przewodniczącego

Uczeń klasy ósmej, Bartosz,  odebrał symboliczny klucz i tarczę szkoły, a tym samym oficjalnie objął funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uroczyste przekazanie nastąpiło 9 października podczas apelu towarzyszącemu obchodom 100-lecia niepodległości.

W pierwszym oficjalnym  przemówieniu Bartosz obiecał odważnie podjąć wyzwania, które niesie za sobą rola lidera. Życzymy nowemu przewodniczącemu realizacji własnych projektów, jak również inspirowania i angażowania innych do działania.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

21 września  przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Poprzedzone były krótką kampanią, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje ciekawe programy wyborcze. W głosowaniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele – pierwsi odwiedzili nasz szkolny lokal wyborczy tuż po godzinie ósmej.  W tym roku mieliście możliwość wybrać  swoich przedstawicieli spośród sześciu kandydatów. Byli to reprezentanci klas ósmych oraz jedna uczennica z klasy czwartej. Komisja wyborcza składająca się z uczennic klas ósmych czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po  zakończeniu głosowania komisja dokonała obliczeń.

Największym zaufaniem obdarzyliście ucznia klasy 8c,  który uzyskał w tegorocznych wyborach największą ilość głosów.

W jego programie wyborczym znalazły się między innymi propozycje turnieju gier komputerowych, wycieczek tematycznych, muzyki na przerwach oraz licznych eventów o różnorodnej tematyce. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

no images were found

 

 


 

Skip to content