Harcerstwo

Aktywna jesień w drużynie harcerskiej

9 Podgórska Drużyna harcerska Silva działająca w naszej szkole miała bardzo aktywną jesień. Co takiego robili harcerze w ostatnim czasie?
      21 października zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Jesiennym Złazie Hufca ZHP Kraków-Podgórze. Wszyscy brali udział we współzawodnictwie z innymi patrolami w czasie gry terenowej po Krakowie. Zuchy odwiedziły muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie zaprowadził ich trop, którym podążali za Scooby doo.  Harcerze poznając postać Feliksa Jasieńskiego zwiedzili Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.  Na podsumowanie ponad 300osób wzięło udział w apelu z nadaniem nowego sztandaru naszemu hufcowi. Na apelu ogłoszono wyniki rywalizacji – Dziewczęta z Silvy zajęły 3 miejsce i wygrały dla drużyny nową grę.
      W dniach 3-5 listopada harcerze udali się na biwak do fortu 52a Jugowice – gdzie mieści się muzeum i centrum ruchu harcerskiego. Harcerze uczestniczyli w zajęciach dotyczących historii i tradycji drużyny, grze terenowej dotyczącej stopni i sprawności, ognisku i zwiedzaniu wystaw. Samodzielnie wykonali również pierogi, które potem zjedli w ramach obiadu. Był to czas pełen nauki przez zabawę, wielu radosnych chwil i pięknej jesiennej aury.
      Listopad harcerze zakończyli obchodząc Andrzejki. Zastępy przygotowały wróżby i piosenki. Z gawędy dowiedzieli się skąd wzięły się Andrzejki i jak je obchodzono dawniej.  Było wspólne lanie wosku, wróżenie za pomocą butów, kubeczków, misek z wodą, losowane były zawody które będziemy wykonywać. Za wykonaną wykreślankę andrzejkową harcerze otrzymali ciastko – w wróżbą rzecz jasna. W czasie zbiórki panowała radosna atmosfera.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w harcerskiej przygodzie!

Na terenie SP24 działa Gromada Zuchowa (dzieci z klas 1-3) oraz

Drużyna Harcerska (młodzież z klas 4-6)

9 Podgórska Gromada Zuchowa „Leśne Duszki”

W trakcie zbiórek, co tydzień przeżywamy nową przygodę, poznajemy otaczający nas świat, zdobywamy nowe umiejętności i uczymy się pracować w grupie. Zuchy realizują sprawności i tropy uczestnicząc w zabawach tematycznych.

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu, w środy od 16:30 do 18:00. Przy dobrych warunkach atmosferycznych spotykamy się pod szkołą, ale idziemy bawić się do Parku Aleksandry. W okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną spotykamy się w Sali 24.

Kontakt do drużynowej

Pwd. Weronika Bogacz, mail: weronika.bogacz@zhp.net.pl

Nabór do gromady był we wrześniu, jest bardzo dużo nowych zuchów. Osoby zainteresowane członkostwem dziecka w wieku 6-10lat w ZHP prosimy o kontakt z drużynową nim dziecko pojawi się na zajęciach.

9 Podgórska Drużyna Harcerska „Silva”

Zrzesza fantastyczną 20stkę harcerzy, podzieloną na trzy zastępy (mniejsze grupy, którymi pracujemy na zbiórkach i wyjazdach). Chętnie uczestniczymy w wycieczkach do interesujących miejsc, jeździmy na biwaki, robimy ogniska.

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu, w czwartki od 17:20 do 19:00. Przy dobrych warunkach atmosferycznych widzimy się w Parku Aleksandry, gdzie realizujemy zajęcia terenowe.W okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną spotykamy się w Sali 24

Kontakt do drużynowej

1. Pauliną Belczyk-Kubiak HR, paulina.belczyk@zhp.net.pl

Nabór do drużyny jest ciągły. Oznacza to, że uczniowie klas 4-6 mogą dołączyć w dowolnej chwili do drużyny. Rodziców bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z drużynową.

Gdzie nas można znaleźć?

>> Instagram << – fotorelacje z wyjazdów i zbiórek