Osiągnięcia sportowe

rok szkolny 2022/2023

Uczennica 6C Daria Zając odnosi ogromne sukcesy w sporcie. Ostatnie miesiące były dla niej pasmem samych sukcesów.

We wrześniu była powołana z Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki do reprezentacji na Europejskich Igrzyskach Dzieci w Brnie. Startowała na 100 i 800m i zajęła znakomite 8 miejsce.

22.10.2022 podczas Mistrzostw Polski Szkół w Biegach Przełajowych zdobyła PIERWSZE miejsce.

6.11.2022 podczas Mistrzostw Śląska we Wspinaczce Sportowej w konkurencji na czas zajęła PIERWSZE miejsce (Mistrzyni Śląska)

20.11.2022 – podczas Mistrzostw Małopolski w Biegach Przełajowych zajęła PIERWSZE miejsce.
Daria zajęła również pierwsze miejsce w cyklu Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych (po 5 edycjach) a także zwyciężyła w Mistrzostwach Słowacji w konkurencji wspinaczka na czas, oraz ogólnopolskich zawodach we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejny międzynarodowy sukces naszej uczennicy Niny Ślęzak:

1 miejsce w XXVI Międzynarodowym Turnieju Akrobatyki Sportowej im. Henryka Chmielewskiego w Świdnicy 4-6 XI 2022.

oraz

1 miejsce w Grand Prix Polski w Akrobatyce Sportowej w Łańcucie 25-27.11 2022 w kategorii Trójki Kobiet 11-16

Nasza uczennica – Nina Ślęzak z klasy 4 d – potwierdza swoją mistrzowską formę:

1.  II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Acro Cup Sudety i Młodych Talentów w Akrobatyce Sportowej w kategorii trójek 11-16 lat, Wałbrzych 14-15.09.2022

2. I miejsce w Międzynarodowym Turnieju  Warsa i Sawy w Akrobatyce Sportowej w kategorii trójek 11-16 lat, Warszawa 7-9.10 2022

W piątek byliśmy na zawodach sportowych w piłce nożnej organizowanych przez straż miejską. Zajęliśmy 1 miejsce.
Skład : Oliwier Leśniewski, Jakub Bujak, Krystian Kielan, Szymon Kukla, Maksymilian Kot, Mateusz Szymocha, Oliwier Grabowski, Adam Morawiec.

Opiekun Mateusz Król

W piątek 16 września byliśmy na zawodach lekkoatletycznych na MOS wschód. Zajęliśmy 2 w sztafecie 4x 100 m. Oliwier Grabowski, Szymon Kukla, Jakub Bujak, Mateusz Szymocha. 3 miejsce na 300 m Szymon Kukla oraz awans na zawody wojewódzkie.

W dniu 15.09.2022 r. odbyły się zawody z lekkiej atletyki na obiektach MOS Kraków Wschód.
Naszą szkołę reprezentowały dwie zawodniczki:
Natalia Bogusz w biegu na 600 metrów zajęła 6 miejsce.
Daria Zając w biegu na 300 metrów zajęła 1 miejsce, a w biegu na 100 metrów zajęła 2 miejsce.
Dzięki świetnemu występowi Daria uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w październiku w Tarnowie.
Opiekunem zawodniczek był mgr Damian Głąb.

rok szkolny 2021/2022

Nina Ślęzak – uczennica klasy 3d, rocznik 2012

Nina od czterech lat trenuje akrobatykę  w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół. Występuje w trójce kobiet, z dwiema starszymi koleżankami. Akrobatyka to jeden z bardziej widowiskowych i efektownych sportów, ale wymaga tytanicznej pracy, dużej samodyscypliny, odwagi i predyspozycji. Nina z powodzeniem łączy reżim treningowy z nauką w szkole. Jej osiągnięcia, pomimo młodego wieku, są imponujące.

I miejsce – MANDO Spotkania Akrobatyczne – Młode Talenty w Akrobatyce Sportowej, Wałbrzych 22-24 października 2021 r.

I miejsce – XIII Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej, Lańcut, 19-21 listopada 2021 r.

I miejsce – Turniej Akrobatyki Sportowej w klasie drugiej, Inowrocław, 18-20 marca 2022 r.

I miejsce – Międzynarodowy Turniej pod Wawelem, Kraków, 27 marca 2022 r.

III miejsce – Międzynarodowy Turniej, Rzeszów International Acro Cup, 3-5 czerwca 2022 r.

I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, 10-12 czerwca 2022 r.

Materiał filmowy: zobacz