Rekrutacja do klasy pierwszej

Rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych w Krakowie prowadzona jest przez system elektroniczny ELEMENTO – krakow.elemento.pl

Należy wypełnić elektroniczny formularz, wydrukować i podpisać (podpisy obydwojga rodziców) + zaświadczenie o spełnianiu przygotowania przedszkolnego dot. dzieci z poza rejonu.

Komplet dokumentów można:

• podpisać za pomocą profilu zaufanego (wymagane podpisy obojga rodziców),
  • przesłać w formie skanu lub czytelnego zdjęcia na adres e-mail: s.uczniowski@zsp11.krakow.pl,
  • złożyć osobiście do skrzyneczki przy portierni, budynek główny ul. Aleksandry 17.

Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2023 r.

Również 1 marca 2023 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2023/2024:

terminarz.png

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły rekrutowane są na podstawie kryteriów określonych uchwałą nr LXVI/1651/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.