Biblioteka

Nasza szkolna biblioteka posiada wiele interesujących książek z literatury pięknej i popularnonaukowej. Księgozbiór liczy około 16 tys. woluminów. W czytelni można przeczytać wybraną przez siebie książkę, sięgnąć po czasopismo, przygotować się do lekcji, korzystając ze słowników, encyklopedii i albumów.

W okresie nauki – pracy zdalnej nasza biblioteka działa nieco inaczej niż zwykle. Popatrzcie na tablicę, jak pod linkiem: TABLICA biblioteki wirtualnej

A z okazji Dnia Bohatera Książkowego, którego nie możemy obchodzić w tym roku, w formie tradycyjnej – zapraszamy Was do gry: W świecie baśni i legend
 
 
 
 
 
Z ŻYCIA NASZEJ BIBLIOTEKI

Etap szkolny XIII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

 Dnia 20 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania w czterech kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 53 uczniów, którzy czytali przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży. Jury oceniało występy uczniów, biorąc pod uwagę: dykcję, interpretację utworu, limit czasu i ogólny wyraz artystyczny prezentowanego tekstu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej, reprezentowali naszą szkołę podczas Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

no images were found

 
 
Pasowanie na czytelnika

            Dnia 28 i 29 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

            Po wprowadzeniu w magiczny świat książek przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom czytelnika.

            Wszystkim naszym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

no images were found

 
 
Opowiedz, jak to było…
 

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie dokumentalno-historycznym „Opowiedz, jak to było”. Projekt podzielony został na dwie części. Pierwsza część przedsięwzięcia – „Drzewko Pamięci” polegała na rozmowach z osobami starszymi na temat ilustracji do wylosowanego żetonu. Największym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia starej maszyny do pisania, pralki „Frani”, telefonu oraz zdjęcie przedstawiające zabawę na trzepakach. Na godzinie wychowawczej i historii w ramach podsumowania wraz z wychowawcami i nauczycielami rozmawiano na temat czasów, w których wychowali się rodzice i dziadkowie.

Drugą częścią projektu był wywiad. Uczniowie wcielili się w rolę reporterów i przeprowadzili rozmowę z rodzicami, dziadkami, pradziadkami. Zdobyte informacje opisali w książęce „Opowiedz, jak to było”, dołączonej do projektu.  Książeczka zawierała pomocnicze pytania i podzielona była na 7 części: Pierwsze lata życia, Szkoła, Życie codziennie, Czas wolny, Polska XX wieku, Rodzinne historie, Moi przodkowie.

Projekt był interesującą lekcją historii dla młodzieży, stworzył możliwość spotkania się z bliskimi i porozmawiania z o przodkach i ich życiu w czasach PRL-u.

no images were found

Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

Dzień 2 kwietnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Właśnie w tym dniu  dzieci z grupy I, II i III z Przedszkola nr 37 wraz z opiekunami odwiedziły szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu poznanie miejsca, gdzie królują książki. Przedszkolakom spodobały się kolorowe, pięknie ilustrowane książeczki. Dowiedziały się także, jak należy o nie dbać.

 Na zakończenie spotkania czytelniczego dzieci wysłuchały fragmentu „Franklin i książka z biblioteki”. Nasi najmłodsi czytelnicy z grupy III dowiedzieli się, jakie są zasady dotyczące udostępniania księgozbioru.

Podczas spotkania w bibliotece odbyło się także podsumowanie konkursu recytatorskiego „Kolorowy świat wierszy Tadeusza Śliwiaka” , w którym wzięli udział nasi wspaniali aktorzy.

no images were found

XII Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, który został zorganizowany w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Z wielką radością przekazujemy informację, że  uczennica klasy czwartej  otrzymała wyróżnienie.  W    grupie wiekowej klas III – IV uczestniczyło  78 uczniów z różnych szkół z Małopolski. Nasza koleżanka Iga wzięła udział w uroczystym finale konkursu. Gratulujemy!

no images were found

Etap szkolny XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

Dnia 5 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania w pięciu kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 52 uczniów, którzy czytali przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży. Jury oceniało występy uczniów, biorąc pod uwagę: dykcję, interpretację utworu, limit czasu i ogólny wyraz artystyczny prezentowanego tekstu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej, będą reprezentować naszą szkołę podczas Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Powodzenia!

no images were found

 
Konkurs czytelniczy

Dnia 10 grudnia 2018 r. odbył się konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną  dla oddziału przedszkolnego oraz dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Podczas konkursu recytatorskiego uczniowie wykonywali ilustracje do wylosowanego przez siebie wiersza Tadeusza Śliwiaka. Recytacja wierszy i prace plastyczne zostały ocenione przez jurorów, nauczycieli naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaangażowanie uczestników konkursu podczas recytacji i tworzenia niezwykłych prac plastycznych. Wyniki konkursu recytatorsko-plastycznego „Kolorowy świat wierszy T. Śliwiaka” znajdują się w bibliotece szkolnej. Zapraszamy także na wystawkę prac konkursowych.

no images were found

 

Pasowanie na czytelnika

Jesienią, jak co roku, uczniowie klas pierwszych odwiedzili naszą bibliotekę. Najmłodsi czytelnicy zobaczyli, jak wygląda szkolny księgozbiór. Dowiedzieli się, w jaki sposób można wypożyczać książki. Nie zabrakło wierszowanych zagadek i wystawy pięknie ilustrowanych bajek. Na zakończenie spotkania odbyło się  pasowanie na czytelnika. Można więc już śmiało przychodzić do biblioteki i wypożyczać książki. Zapraszamy!

no images were found

 
Skip to content