Erasmus+

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS 2021-2027) to następca Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020). Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów nowego programu. FRSE prowadzi projekty wspierające m.in. szkolenia kadry kształcenia zawodowego, zagraniczne staże dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych, mobilności uczniów i kadry edukacji szkolnej znajdującej się w niekorzystnej sytuacji (tzw. osób o mniejszych szansach), a także rozwój współpracy i koordynacji na szczeblu krajowym i regionalnym w zakresie uczenia się przez całe życie. W ramach programu FERS realizowane są projekty „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr  11 otrzymał dofinansowanie projektu ”Escape CLASSroom – gry edukacyjne strategią  sukcesu ucznia”. Nadrzędny cel projektu to zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów oraz uatrakcyjnienie procesu nauczania. Poprzez działania prowadzone z organizacjami uczestniczącymi  wymienimy dobre praktyki w tym obszarze oraz utworzymy gry edukacyjne o charakterze interdyscyplinarnym. Ponadto udział w projekcie ma na celu: zintegrowanie społeczności szkolnej na rzecz współpracy międzynarodowej, otwarcie się uczniów na inne tradycje, kultury, umiejętność odnalezienia się w nowych, nieschematycznych sytuacjach, kształtowanie umiejętności dzielenia się własnym dziedzictwem kulturowym, narodowym i propagowanie go w Europie jako istotnej części dziedzictwa europejskiego, promowanie działań proekologicznych, podniesienie umiejętności  i rozwój kadry nauczycielskiej. Organizacje uczestniczące w projekcie to: Primary School Zitnjak z Chorwacji, MunicipalPrimary School VLADO KANTARDZIEV z Macedonii Północnej oraz 4o DIMOTIKO SXOLEIO VOULAS z Grecji. Czas trwania projektu to 18 miesięcy.