8 września reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 wzięła udział w 17. Dniach Pamięci Ofiar Gestapo, organizowanych przez Muzeum Krakowa – oddział Ulica Pomorska. Tegoroczna edycja odbywa się w 80. rocznicę krwawej niemieckiej pacyfikacji Woli Justowskiej, przeprowadzonej przez policję niemiecką w celu wykrycia tajnych drukarni na tym terenie.
Uczestnikami obchodów są kombatanci, przedstawiciele władz, kompania honorowa WP, uczniowie. Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 24 godnie reprezentował naszą placówkę podczas mszy świętej w kościele św. Szczepana, przy ul. Sienkiewicza 19, a następnie podczas uroczystego apelu poległych z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego ku czci Ofiar Gestapo i złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową w Domu Śląskim, przy ul. Pomorskiej 2.