2 października przedszkolaki wyruszyły na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Kina Kijów  na przedstawienie teatralne  pt.: „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w zabawny i prosty sposób przybliżył dzieciom twórczość Jana Brzechwy. Była to dla nich okazja poznania wspaniałych, niekiedy już zapomnianych wierszy tego poety. „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament” – to tylko niektóre z bogatego repertuaru wierszy Brzechwy, które mimo upływu lat wcale się nie starzeją.
Wizyta w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dała możliwość przeniesienia się w kolorowy świat pełen radości, marzeń  oraz  muzyki. Bohaterowie wierszy przypominali  młodym widzom o właściwych zrachowaniach w domu, w przedszkolu   i na podwórku. Wszyscy dobrze się bawili:)