BRESLAW – WROCŁAW – STOLICA DOLNEGO ŚLĄSKA

wycieczka dwudniowa (7A, 7C i 9 uczniów 7B)

To były wspaniałe dwa dni w stolicy Dolnego Śląska. Piękna architektura, urocze zaułki, zielone skwery, tajemnicze miejsca, wyspy, mosty, kładki i wielka rzeka Odra potwierdzają opinię, że Wrocław to jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce. Panorama Racławicka, Stare Miasto z kolorowymi kamienicami, późnogotycki Ratusz, Plac Solny z targiem kwiatowym, Stare Jatki z pracowniami najlepszych wrocławskich artystów, wrocławskie krasnale oraz najstarsza część Wrocławia – Ostrów Tumski z Katedrą i mostem „miłości”  oraz spacer przy fontannach na Pergoli – to wszystko, co zobaczyliśmy w pierwszym dniu.

Drugi dzień to ZOO Wrocław – zwiedzanie najstarszego i największego ogrodu zoologicznego w Polsce.

Mieliśmy szczęście, ponieważ natrafiliśmy na 9. rocznicę otwarcia największej atrakcji ZOO – AFRYKARIUM, jedynego na świecie oceanarium poświęconego jedynie faunie Czarnego Lądu. Z tej okazji czekały na nas atrakcje: gadżety i poczęstunek w Afrykarium.

Kolejny punkt programu wycieczki to HYDROPOLIS, jedyne w Polsce multimedialne  centrum wiedzy o wodzie.

W drodze powrotnej, w autokarze przewodnik, pani Katarzyna sprawdziła przekazywane wiadomości. Quiz wiedzy z nagrodami obejmował 14 pytań z zakresu geografii, historii, kultury. Z odpowiedziami na niełatwe pytania świetnie poradzili sobie przedstawiciele klas: 7A – Michał, 7B – Makhail, 7C – Robert. Chłopcy! Brawa za odwagę udziału w konkursie i gratulacje za wiedzę!

Wycieczka bardzo udana, nocleg w pięknym Hotelu Jasek Premium dopełnił naszą radość. Szkoda, że tak krótko trwała.

Nauczycielom – p. Edycie L. i p. pedagog Magdalenie F., dziękujemy za udział w wycieczce, za nieustające poczucie humoru a przede wszystkim za opiekę nad naszymi uczniami.

Biuro Podróży – KROCZEK!  – dziękujemy za profesjonalizm, atmosferę i za wspólną przygodę we Wrocławiu.

Pozdrawiamy kierowcę autokaru, p. PAWŁA!

Wychowawcy klasy 7A i 7C