10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki oglądały książeczki, wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce oraz piosenkach o jeżach, uczestniczyły w zabawach matematycznych w których oczywiście ,,królował” jeż. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia w przedszkolu dzieci wykonały jeże przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych oraz materiałów.

Więcej zdjęć znajdziecie w Przedszkole – Z Życia Przedszkolaka 🙂