W czym możemy ci pomóc?

Centrum Edukacji Lotniczej na lotnisku w Balicach

Dnia 23 listopada  2023 r. grupa II i III z naszego przedszkola wybrała się do Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanego na lotnisku w Balicach. Małopolskie lotnisko imienia Jana Pawła II skrywa w sobie unikatową placówkę jaką jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To dzięki niej najmłodsi mogą poznać, jak na co dzień działa lotnisko oraz jakie procedury na nim obowiązują, ale też uzyskać ogrom informacji, które przydadzą się przez całe życie! Mowa tu o tym, jak spakować swój bagaż podręczny, jak zachować się przy wejściu na pokład samolotu, czy jak bezpiecznie podróżować. Podczas wycieczki dzieci miały okazję pod patronatem przewodnika zwiedzić taras widokowy lotniska. Przedszkolaki mogły przyjrzeć się z bliska jak lądują samoloty oraz wysłuchać opowieści przewodnika na temat samolotów. Następnie w Centrum Edukacji Lotniczej czekał na dzieci teatrzyk o Jasiu i jego lotniczej podróży, miały niebywałą okazję zapoznać się z robotem pracującym na lotnisku oraz zobaczyć jak wygląda odprawa celna przy użyciu urządzeń do prześwietlania oraz kontroli metali. Przedszkolaki odwiedziły strefę konwersacji ,,Cites”, która skupia uwagę na problematyce zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Kolejno dzieci były w sali samolotowej, gdzie mogły poczuć się jak w prawdziwym samolocie, siadając na prawdziwych fotelach lotniczych. Tutaj poznały zasady panujące na pokładzie podczas lotu. Dzięki pobytowi w Centrum Edukacji Lotniczej przedszkolaki poznały jak funkcjonuje lotnisko oraz przeżyły ciekawą lotniczą przygodę.