„KREDKI I PISAKI DLA DZIECI Z KIKAIKELAKI”

W ostatnim czasie  Szkolny Klub Wolontariatu ZSP nr 11 w Krakowie  wspólnie z siostrami Michalitkami zorganizował zbiórkę kredek oraz kolorowanek dla dzieci z Kikaikelaki w Kamerunie. Uczniowie przez kilkanaście dni przynosili dary (kredki, kolorowanki, przybory szkolne). Łącznie zebrano 70 kg przyborów szkolnych!

Wypełnione po brzegi paczki, po kilku tygodniach transportu  trafiły do naszych małych przyjaciół w Afryce. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i sytuację dzieci z krajów misyjnych, w przede wszystkim tego, że razem możemy zdziałać więcej!

Dzieci są bardzo wdzięczne wszystkim ofiarodawcom, co utrwaliły na zdjęciach przesłanych za pośrednictwem s. Lucyny Wajdy. To niesamowite, ile radości daje pomoc innym.