W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w górach. Zajęcia te udało się zorganizować dzięki współpracy z Klubem Wysokogórskim Kraków, przeprowadził je Pan Jacek Szarek- wielki pasjonat gór.

W ramach warsztatów odbyły się spotkania z uczniami klas siódmych, którzy mieli okazję pozyskać informację na temat właściwego przygotowania się do wspinaczki górskiej w warunkach zimowych oraz letnich. Uczniowie dowiedzieli się również, co należy zabrać na wędrówkę górską, jak zachowywać się na szlaku, które drogi są warte uwagi i jaki mają stopień trudności. Uczniowie mieli również okazję podziwiać piękne zdjęcia z prywatnej kolekcji zdjęć pana Jacka Szarka.