W dniach 20 – 25 maja odbyła się wycieczka autokarowa do Włoch. Wzięli w niej udział uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych.  Początek naszej włoskiej przygody był inny niż się spodziewaliśmy: zamiast pięknej słonecznej  pogody Wenecja przywitała nas deszczem. Jednak miasto na wodzie nawet w pochmurny dzień ma swój urok i zrobiło na nas ogromne wrażenie. Podczas rejsu statkiem oraz spaceru malowniczymi uliczkami mieliśmy okazję zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Następnego dnia udaliśmy się do Watykanu, gdzie zwiedzaliśmy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, a następnie wnętrze Bazyliki św. Piotra i plac św. Piotra.

W kolejnych dniach zwiedzaliśmy już stolicę Włoch. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele wyjątkowych miejsc takich jak: Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fora Cesarskie z kolumną Trajana,  Forum Romanum,  Palatyn, barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem – antyczną świątynią wszystkich bogów, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, bazylikę Santa Maria Maggiore i wiele innych. Spektakularne wrażenie wywołała na naszych uczniach wizyta w największym amfiteatrze na świecie  –  Koloseum. Podczas naszej wyprawy uczniowie z pewnością przekonali się, że Rzym jest  jednym z najważniejszych miast w historii, które wywarło ogromny wpływ na kulturę, sztukę, architekturę, język i filozofię Zachodu. Wizyta  w wiecznym mieście, gdzie każdy kamień ma swoją historię do opowiedzenia, na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.