W klasie 4 c odbyły się w drugim półroczu trzy lekcje wychowawcze z udziałem rodziców. Pierwszą z nich przygotowała pani Joanna Konieczna – Serafin,  germanistka, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację pt. „Czy język może mieć siostrę lub brata?”, poznali różne rodziny językowe oraz  dowiedzieli  się wielu ciekawostek na temat języków obcych. Kolejną niecodzienną lekcję przeprowadziła pani Marta Strzemecka, która opowiedziała o codziennym życiu na Zanzibarze. Podczas ostatniej wizyty na tej przepięknej wyspie obdarowała lokalne dzieci kredkami, które zebrali wcześniej uczniowie klasy 4c. Pani Marta opowiedziała o trudnych warunkach, w jakich dzieci mieszkają i uczą się na Zanzibarze. Trzecia lekcja wychowawcza z rodzicem miała miejsce poza budynkiem naszej szkoły: w ramach preorientacji zawodowej  odwiedziliśmy Filię nr 45 Biblioteki Kraków, gdzie p. Anna Gałkowska zapoznała nas z pracą bibliotekarza oraz innymi zawodami, które wiążą się z pasją do czytania książek.