Projekty realizowane w roku szkolnym 2024/2025

Szkoły Pełne Talentów 3

 

Nasza szkoła przystąpiła do trzeciej edycji projektu „Szkoły Pełne Talentów” organizowanego przez sieć sklepów Lidl. Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły, które potem będziemy mogli wymienić na zestawy edukacyjne, sprzęt elektroniczny i sportowy oraz doposażenie sal lekcyjnych. Talenciaki mogą odbierać klienci sieci Lidl już od 2 września 2024r. w zamian za dokonywane zakupy (1 talenciak za min.50zł w tym jedno warzywo lub owoc). Otrzymane Talenciaki można wrzucać do specjalnie oznaczonej skrzynki na dyżurce w budynku głównym, dodatkowym, przedszkolu lub samodzielnie skanować kod kreskowy na konto  Szkoły Podstawowej nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej w Krakowie.

Wesprzyj naszą szkołę przy okazji codziennych zakupów w Lidlu!

Więcej informacji na:

https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Dziękujemy za włączenie się kolejny raz do akcji!!! Razem możemy więcej dla naszej szkoły !!

Ekoeksperymentarium

W ramach lekcji przyrody realizowany będzie bezpłatny projekt pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Ogólnopolski Projekt „Ekoeksperymentarium” to program edukacji ekologicznej online oparty na grywalizacji i zabawie!

Główne cele programu:

Uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę, pomaga zrozumieć, co dzieje się z klimatem i jak możemy dbać o Planetę.

EkoEksperymentarium online to ekogra – ciekawe i proste narzędzie dla nauczycieli, opracowane zgodnie z podstawą programową edukacji przyrodniczej, umożliwiające realizację lekcji przy pomocy gier online zarówno w klasie, jak i w nauczaniu zdalnym. Udział w programie potwierdza certyfikat.

Szczegóły, w tym informacje dla Rodziców znajdują się na stronie: https://ekoeksperymentarium.pl/

Program „Bieg po zdrowie”

W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie na lekcjach przyrody realizowany będzie Program „Bieg po zdrowie” dla uczniów klas 4 (lub elementy programu).

Do współpracy zaproszono psychologów z Uniwersytetu Warszawskiego – dr hab. Kamillę Bargiel-Matusiewicz oraz mgr Rafała Dziurlę, z pomocą których został opracowany program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.

Główne cele programu:

  • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Szczegóły, w tym informacje dla Rodziców znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/psse-krakow/program-bieg-po-zdrowie

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Szkoda życia na hejt

Miło nam poinformować, że nasza szkoła weźmie udział w projekcie „Szkoda życia na hejt” organizowanym prze Fundację UNIQA, we współpracy z Instytutem Cyfrowego Obywatelstwa.

Projekt  skierowany jest do uczniów klas 6 – 8 i koncentruje się na wspieraniu dzieci i młodzieży w radzeniu sobie z hejtem i cyberprzemocą.

Program Lekkoatletyka dla Każdego!

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.  Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Projekty realizowane w latach ubiegłych

Świadomość procentuje

Nasza szkoła przystąpiła do programu ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE. Celem programu jest kompleksowy rozwój mentalny dzieci i młodzieży przy równoczesnym stworzeniu przestrzeni dla rodziców i nauczycieli uświadamiając im, jak być wsparciem w rozwoju młodych ludzi, nie zapominając o sobie i swoich potrzebach.

Akcja Żonkile

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączają się do akcji społeczno – edukacyjnej upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Wspólnie z wychowawcami przygotowują papierowe żonkile, które 19 kwietnia przypinają na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania. Na lekcjach historii zapoznają się z tematyką powstania.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 

Nasza Szkoła otrzymała w 2024 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Stars – rowerem do szkoły

Promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli to główny cel działania programu STARS – Rowerem do szkoły. W ramach programu szkoły organizują przejazdy rowerowe, zajęcia edukacyjne, a także konkursy. Dodatkowo, w ramach działania STARS organizowane są również kampanie rowerowe: kampania Rowerowy Maj, czyli majowe współzawodnictwo szkół i uczniów dojeżdżających do szkoły rowerem, na hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce, oraz jesienne współzawodnictwo – Jesienna (Kinowa) Kampania Rowerowa, w którym aktywne dzieci mogą zdobyć bilety do kina. Dzięki realizacji tych zadań, szkoły zdobywają w kolejnych latach akredytacje na poziomach: brązowym, srebrnym i złotym. W tym roku szkolnym otrzymaliśmy akredytację na poziomie złotym, nie poprzestajemy jednak w działaniach i nadal promujemy aktywny i ekologiczny sposób dojazdu do szkoły, czyli rowerowy styl życia.

Let`s get to know each other

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11  realizuje  międzynarodowy  projekt plastyczno – językowy  pt. ”Let`s get to know each other”. Partnerem w projekcie jest szkoła podstawowa 4o DIMOTIKO SXOLEIO VOULAS  z  miejscowości Voula położnej niedaleko  Aten. Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego, podniesienie ich kompetencji językowych, jak również rozwijanie ciekawości i tolerancji wobec innych nacji, kultur oraz zwyczajów. W działaniach projektowych bierze udział klasa 4a i 4c oraz dwie grupy rówieśnicze z greckiej szkoły.

 

NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

W roku szkolnym 2023/2024  uczniowie klasy  3e  biorą udział w projekcie edukacyjnym NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI organizowanym przez grupę wydawniczą MAC. Celem głównym projektu  jest  zwiększenie  kompetencji matematycznych  i rozwijanie  u dzieci zainteresowania matematyką  poprzez  wykonywanie  zadań metodą  projektu.

UNIWERSYTET  DZIECI W KLASIE – JA W ŚWIECIE EMOCJI  

To roczny program (36 scenariuszy) pracy z uczniami  podzielony na 7 modułów tematycznych, które będą skupiać się na różnych obszarach, m.in. oswajaniu emocji, dbaniu o swoje granice, poznawaniu swoich mocnych stron czy budowaniu relacji z innymi. Podczas lekcji uczniowie pracują  w zespołach oraz indywidualnie, dyskutują , analizują przypadki czy odgrywają role. Program jest realizowany przez klasę 7a na lekcjach wychowawczych.

PSIA LEKCJA

 

To bezpłatny program edukacyjny, który realizuje klasa 3e. Jego celem jest wprowadzenie  uczniów i uczennice  w  zagadnienia z takich obszarów jak: opieka nad psem i jego potrzeby, sposoby komunikacji psów, bezpieczne życie z psem i wiele innych. Program uczy czym jest dogoterapia dla dzieci prowadzona przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.

 

Szkoła pamięta 2023

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

RATOWNICY CZYTELNICTWA

Tegoroczna edycja programu  przebiega pod hasłem „Odkrywamy nowe lądy”. Ma na celu zwrócić uwagę  na innowacyjne sposoby nauki czytania, zachęcić do tworzenia biblioteczek podręcznych w klasach i świetlicach, zachęcać by książki pojawiły się na szkolnych korytarzach. Wspólnie odkrywamy  nowe lądy upowszechniania czytania.

Szkoła z Klasą

 

Szkoła z Klasą jest programem z 20-letnią historią. Jego celem jest budowanie pozytywnego i inspirującego środowiska w szkole, które umożliwi uczniom i uczennicom wzmocnienie poczucia własnej wartości i sprawczości, rozwinie umiejętności współpracy oraz pomoże budować poczucie przynależności do społeczności szkolnej. Wprowadza do szkół innowacyjne metody pracy, takie jak tutoring rówieśniczy, design thinking, wystąpienia publiczne czy agile. ZSP nr 11 bierze udział w programie od października 2023 roku.

BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Kampania pokazuje, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Dla uczniów organizowane są lekcje wykorzystujące elementy edukacji pozaformalnej, a dla nauczycieli – wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej – realizowane seminaria, podczas których dzielą się swoim doświadczeniem i receptą na niestandardową lekcję historii.

Program profilaktyczny: „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”

Od października  2023 roku  w ZSP nr 11  ruszył  pilotażowy program profilaktyczny „Godzina  dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie  uczniów, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Jest to cykl lekcji, które będą się odbywały raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2023/24. Do udziału w pierwszym pilotażowym roku realizacji programu zgłosiło się 1330 szkół i placówek oświatowych. Program będzie ewaluowany i rozwijany.

FUTURE4ME!

 

Od 1 września 2023 roku ZSP nr 11 kontynuuje udział w  programie Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa o nazwie FUTURE4ME! Jest to krakowski program realizowany w szkołach podstawowych, dzięki któremu uczniowie uczestniczą w dodatkowych godzinach języka angielskiego. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów z historią, literaturą i kulturą krajów angielskiego obszaru językowego oraz rozwijanie czterech podstawowych umiejętności językowych.

 

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

ZSP nr 11  bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne talentów,  której celem jest wsparcie talentów  dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków  (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły, które potem będzie  można  wymienić na zestawy edukacyjne, sprzęt elektroniczny i sportowy  oraz doposażenie sal lekcyjnych.

Od 1 września ZSP nr 11  bierze udział w programie future4me, co oznacza dodatkowe godziny języka angielskiego dla naszych uczniów.

Na pewno pozwoli to na podniesienie kompetencji językowych dzieci i sprawi, że będą one swobodnie posługiwać się językiem angielskim.

„STARS Europe to program zmiany zachowań mający na celu zwiększenie liczby uczniów podróżujących między szkołą a domem na rowerze, którzy wcześniej byli wożeni samochodem. 

STARS Europe skupia się na wdrażaniu dwóch sprawdzonych inicjatyw, czerpiąc doświadczenia z trwających programów, z których kilka zostało zapoczątkowanych przez partnerów projektu STARS:

 1) Akredytacja skupia się na stworzeniu możliwości społecznościom szkół podstawowych (nauczycielom, rodzicom i uczniom) do częstszej jazdy na rowerze.
2) Zaangażowanie rówieśników dotyczy głównie uczniów szkół ponadpodstawowych i młodych osób dorosłych (11-19 lat). 

Od 2014 r. Szkoła gości u siebie wolontariuszy, którzy początkowo realizowali projekty  Wolontariatu Europejskiego, a od 2019 roku  kolejne –  w ramach nowego programu, Europejskiego Korpusu Solidarności.

Rolą wolontariuszy jest wspieranie uczniów oraz pracowników w realizowaniu rozmaitych projektów i akcji, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły, zainteresowanie dzieci nowymi i nietuzinkowymi sposobami spędzania czasu oraz rozwijanie własnych zainteresowań. Wolontariusze prowadzą różne zajęcia o charakterze językowym, edukacyjnym, dzielą się też z uczniami swoją kulturą i zwyczajami.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych młodych osób oraz krzewienie tolerancji, otwartości, postawy wzajemnego zaufania oraz poczucia odpowiedzialności za siebie i otoczenie. Oprócz pracy w szkole wolontariusze realizują też własne inicjatywy, takie jak teatr uliczny, warsztaty poświęcone wielokulturowości czy spotkania z osobami zainteresowanymi wolontariatem. 

Głowa pełna kultury! Rusza projekt uczący wrażliwości od najmłodszych lat

Podczas cyklu jesienno-zimowych warsztatów skierowanych do uczniów szkół podstawowych, zastanowimy się, jakie emocje wywołuje muzyka i dlaczego bywają one tak intensywne i różnorodne, a także kiedy sami stajemy się twórcami kultury i co możemy zrobić, by była ona dostępna dla jak najszerszego grona odbiorców. Na dany dzień i godzinę może zapisać się jedna klasa. Udział w warsztatach organizowanych przez KBF jest bezpłatny.

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Sad może zostać założony przy szkole. Kładziemy nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. 

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie pt. „OGRÓD Z KLASĄ”.

Głównym celem projektu jest inspirowanie i wspieranie szkół w zakładaniu ogrodów szkolnych – Ogrodów z Klasą – Zielonych Pracowni do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu i aktywnej nauki przez doświadczenie kontaktu z naturą, a także Miejsca Integracji całej społeczności szkolnej. W programie OGRÓD z KLASĄ przewidziano nagrody. W miarę postępów Szkołom przyznawane będą certyfikaty od 1 stopnia do 4 tego – najbardziej zaawansowanego.

 

 

BEZPIECZNY KRAKÓW – program poprawy bezpieczeństwa na lata 2018-2020

BEZPIECZNA SZKOŁAograniczenie zjawiska agresji i przemocy w szkołach. Program stawia sobie za cel:

  1. Podnoszenie poziomu wiedzy o zjawiskach agresji i przemocy, szczególnie w ich nowych formach związanych z rozwojem technologii poprzez m.in. warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli.
  2. Rozwijanie kompetencji interpersonalnych służących przeciwdziałaniu zjawiskom agresji i przemocy poprzez m. in. rozwój kompetencji wykorzystania metody mediacji rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży.
  3. Kształtowanie warunków materialnych i technicznych służących zapobieganiu agresji i przemocy w szkołach poprzez m.in. przeprowadzanie audytu szkół w zakresie infrastruktury służącej zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ

Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do włączenia nauki programowania w codzienne zajęcia szkolne. W ramach projektu nauczyciele realizują kurs wspierani przez wyspecjalizowanych mentorów.

„MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO w Małopolsce II”

Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa). SPInKa_regulamin projektu

 

Program Bezpieczna+

„Bezpieczna+” przewiduje działania dotyczące m.in.: podniesienia poziomu kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia, które w niej występują. Dotyczy to np. opracowania i upowszechnienia rekomendacji w zakresie zabezpieczeń szkolnych sieci komputerowych, materiałów informacyjnych i dydaktycznych dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni.

Celem programu jest także podniesienie jakości procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych poprzez przegląd stanu bezpieczeństwa szkół, opracowanie i wdrożenie rekomendowanych rozwiązań oraz upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych;

Działania będą prowadzone we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa.

Program „Książki naszych marzeń”

Program „Książki naszych marzeń” realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016. Umożliwia on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

mistrzowiekodowania

Mistrzowie Kodowania

Program Mistrzowie Kodowania działa i rozwija się dzięki nauczycielom i edukatorom zaangażowanym w jego realizację. Od września 2013 roku na specjalnych szkoleniach z podstaw programowania zgromadzono 1300 pedagogów z całej Polski. Kolejne szkolenia w ramach III edycji programu ruszyły od września 2015 r. i bierze w nich udział blisko 3000 nauczycieli. Są wśród nich oprócz informatyków m.in poloniści, plastycy, biolodzy, nauczyciele języków obcych, matematycy, bibliotekarze, informatycy i historycy. Uczymy programowania tak, by każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania informatycznego – mógł stać się Mistrzem Kodowania.

la-logo

Lekkoatletyka dla każdego!

Program upowszechniania lekkiej atletyki Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów. Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Program upowszechniania lekkiej atletyki ma na celu reaktywowanie i pobudzenie działań lekkoatletycznych ośrodków oraz popularyzację lekkiej atletyki, jako wiodącej dyscypliny sportu służącej wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Ważnym elementem projektu jest stworzenie jednolitej platformy koncepcji treningowej, która pozwoli na zbudowanie odpowiedniego modelu szkolenia, porównania efektów realizacji tego projektu, weryfikowania i wprowadzania korekt.

zrownowazony

Postaw na Rozwój! Zrównoważony!

Projekt „Postaw na rozwój! Zrównoważony! – 2. edycja” jest realizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej. Poruszana w projekcie tematyka obejmuje m.in.: prawa człowieka i prawo do rozwoju, dostęp do wody i żywności, odpowiedzialną konsumpcję, równouprawnienie płci, mechanizmy rządzące handlem międzynarodowym i ich wpływ na sytuację krajów Globalnego Południa, przyczyny oraz skutki zmian klimatu.

wolontariat

Wolontariat Europejski

Od połowy września 2014 r. Szkoła gości u siebie trójkę wolontariuszy – Catherine z Belgii, Alexa z Hiszpanii oraz Corinę z Rumunii, którzy realizują w Krakowie program Wolontariatu Europejskiego.

Rolą wolontariuszy jest wspieranie uczniów oraz pracowników w realizowaniu rozmaitych projektów i akcji, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły, zainteresowanie dzieci nowymi i nietuzinkowymi sposobami spędzania czasu oraz rozwijanie własnych zainteresowań. Wolontariusze prowadzą różne zajęcia o charakterze językowym, edukacyjnym, dzielą się też z uczniami swoją kulturą i zwyczajami (np. organizując Tydzień Kultury Rumuńskiej). Swoimi działaniami promują też obywatelstwo europejskie, tolerancję i otwarcie na inną kulturę, język i tradycję oraz ideę pracy wolontariackiej. Catherine, Alex i Corina biorą udział w projekcie Wolontariatu Europejskiego „Cooperate to create!” (2014-2-PL01-KA105-003182), realizowanego w ramach programu Erasmus+ Młodzież, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych młodych osób oraz krzewienie tolerancji, otwartości, postawy wzajemnego zaufania oraz poczucia odpowiedzialności za siebie i otoczenie. Oprócz pracy w szkole wolontariusze realizują też własne inicjatywy, takie jak teatr uliczny, warsztaty poświęcone wielokulturowości czy spotkania z osobami zainteresowanymi wolontariatem. Koordynatorem całego projektu jest fundacja Internationaler Bund Polska.

mini_Eco-School-Logo2

“Litter Less – Śmieci mniej”

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu “Litter Less – Śmieci mniej”. Celem Kampanii “Litter Less” jest ograniczenie ilości śmieci i wpływ na długofalową zmianę zachowania dzieci i młodzieży na świecie. Projekt jest prowadzony przez Fundację na rzecz Edukacji Środowiska Eco-Schools przy wsparciu Fundacji Wrigley Company. Głównymi celami są Kampanii:

-Zwiększenie świadomości o wpływie śmieci na lokalne środowisko i szerszą społeczność;
-Wzrost wiedzy uczniów na temat praktycznych umiejętności w zapobieganiu śmieceniu i zarządzaniu odpadami;
-Współpraca z inną szkołą w celu promowania edukacji dla ekorozwoju;
-Raportowanie postępów kampanii poprzez strukturę 7 kroków;
-Opracowanie ostatecznego wyniku kampanii i zaprezentowanie go poprzez media.

zlotowka

„OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”

Ogólnopolski program edukacji finansowej dla uczniów klas II i III szkół podstawowych realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy  we współpracy z placówkami doskonalenia nauczycieli w całym kraju. Główne cele programu: -nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw,  -nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu, -nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

okbdi

Ogólnopolska Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.

erasmus

Erasmus +

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy:  „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Nasza szkoła złożyła w marcu 2016 r. wniosek o dofinansowanie projektu „Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole”, który został zaakceptowany przez Agencję Narodową w Warszawie. Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2016. W tym czasie nauczyciele z naszej szkoły będą uczestniczyć w różnorodnych szkoleniach w Wielkiej Brytanii. Ma im to umożliwić podniesienie kompetencji, a w konsekwencji zapewnić rozwój oferty edukacyjnej danej organizacji i lepszą współpracę międzynarodową. Celem nadrzędnym projektu jest przygotowanie do nauczania metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning) na kilku przedmiotach. Od roku szkolnego 2016/17 planujemy w klasie pilotażowej wprowadzać elementy nauczania przyrody, matematyki, informatyki, plastyki, historii, w-fu w języku angielskim. Inne ważne cele to: poznanie warunków i zasad funkcjonowania zagranicznych placówek, struktury i sposobów zarządzania, nawiązanie współpracy z partnerami zagranicznymi do międzynarodowych projektów i wymian, odpowiednie przeszkolenie do udziału w międzynarodowych projektach szczególnie dotyczących ekologii, doskonalenie umiejętności zawodowych anglistów: wzbogacenie warsztatu pracy o nowe rozwiązania, metody i techniki pracy, motywowanie ucznia do pracy, doskonalenie umiejętności językowych, spotkanie z kulturą brytyjską, a co za tym idzie, podniesienie jakości nauczania języka angielskiego, poznanie strategii i narzędzi pozwalających zwiększać motywację uczniów do nauki, promowania i wzmacniania umiejętności efektywnego uczenia się, do aktywnego spędzania wolnego czasu, podniesienie umiejętności za zakresu wykorzystywania metod e- learningowych, nowych narzędzi edukacji np. gier edukacyjnych. W projekcie bierze udział 11 nauczycieli naszej szkoły.

tydzienglob

Tydzień Edukacji Globalnej

Tegoroczna, 16. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbywającego się pod patronatem Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy, odbędzie się w Polsce w dniach 15 – 23 listopada 2014 roku, pod hasłem: „Czy wiesz, co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG 2014 – BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE”

sprawiedliwi

Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkół Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu”

Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkół Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu” w Polsce to międzynarodowy pilotażowy projekt edukacyjno-aktywizujący dla szkół, poruszający kwestie niesprawiedliwości społecznej i dyskryminacji ekonomicznej w zglobalizowanych łańcuchach dostaw. Celem projektu jest podniesienie wiedzy nt warunków pracy w krajach Południa, kształtowanie świadomości konsumenckiej i postaw obywatelskich, aktywizacja dzieci i młodzieży oraz samorządów i spółdzielni uczniowskich do działań na rzecz sprawiedliwszego świata i odpowiedzialnej konsumpcji.

mini_szkola_szczypiornista

„Szczypiornista Szkoła”

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa wraz z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce od 15 października uruchomił nowy projekt „ Szczypiornista Szkoła” mający na celu popularyzację piłki ręcznej. W projekcie wezmą udział zarówno dziewczynki jak i chłopcy z klas 1-3 oraz 4-6 krakowskich szkół podstawowych do tej pory niezrzeszone w klubach sportowych. Jego założeniem jest utworzenie kilku grup szkoleniowych w placówkach oświatowych, biorących udział w projekcie. Uczestnictwo w zajęciach, które prowadzą zatrudnieni przez Gminę trenerzy na podobnych zasadach jak ma to miejsce w przypadku „Orlików” i boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne. Powstały grupy dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6, każda z nich liczyć będzie około 20 młodych szczypiornistów, a zajęcia dostosowane będą do wieku i umiejętności adeptów. W bieżącym roku projekt będzie działaniem pilotażowym, który przejdzie w projekt dwuletni na okres 2015-2016, a jego finalnym efektem będzie udział wydarzeniu jakim będą Mistrzostwa Europy Piłki Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku. Nagrodą dla najlepszych szkół biorących udział w projekcie będą bezpłatne bilety na mecze, udział dzieci w oficjalnych ceremoniach, szczególnie jako eskorta towarzysząca zawodnikom przed każdym meczem.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE

„Angielski 5 razy w tygodniu”

W wyniku akcji „Budżet Obywatelski” Nasza szkoła wygrała projekt Angielski 5x w tygodniu, który rusza w Naszej placówce od listopada 2014 r. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie, nabór na zajęcia trwa, zapisy u wychowawców klas.

mini_Tymbark_puchar

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 14 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 bierze udział w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

tydzienglob

„PLANETA ENERGII”

„Planeta Energii” to organizowany przez Grupę ENERGA ogólnopolski program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy nt. energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

projekt-elektrosmieci-logo

„MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”

„Moje miasto bez elektrośmieci” to pomysł na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

„ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII”

Program Zbierania Baterii RRBA polega na zbiórce w placówkach oświatowych i wychowawczych zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Baterie są odpadem niebezpiecznym zawierającym wybrane metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć, które są toksyczne dla naszego organizmu. W przypadku przedostanie się do niego wywołują choroby nerek i dysfunkcje różnych układów np.: pokarmowego i nerwowego. Z tego powodu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tego odpadu i wyeliminowanie go środowiska, poprzez składanie baterii w przygotowanych pudełkach.

projekt-bsbu-logo

„BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ”

Szkoły i placówki oświatowe, wyższe uczelnie, placówki naukowe i badawcze, organizacje społeczne i zawodowe oraz obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, uznając wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, poszanowania konstytucyjnych praw jednostki i ogółu społeczeństwa, utrwalania zasad społeczeństwa obywatelskiego i wzajemnego ludzkiego solidaryzmu, doceniając rolę dialogu publicznego, podejmują współpracę na płaszczyźnie ruchu obywatelskiego o nazwie Ogólnopolski Klub Bezpiecznych Szkół. Celem PROJEKTU jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie ma to służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

projekt-tf-logo

„TRZYMAJ FORMĘ”

Program „Trzymaj formę” współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu „Trzymaj formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty winny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

projekt-plczyta-logo

„EUROPA BEZ GRANIC” – szanse bez granic dla życia, nauki i pracy w innych krajach Unii Europejskiej.

Projekt, który ma na celu edukować młodzież poprzez podróże po krajach europejskich, sprawnie posługiwać się językami obcymi, poznawać historię, kulturę i tradycje krajów europejskich. Każdego roku organizujemy wycieczki do jednego z krajów europejskich. Organizujemy również wymianę międzynarodową z polską szkołą w Wilnie.

projekt-tesco-logo

„TALENT DO NIEMARNOWANIA”

Wystartowała 11. edycja programu Tesco dla Szkół, najstarszego i jednego z najbardziej prestiżowych programów edukacyjnych skierowanych do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Program w tym roku przebiega pod hasłem „Talent do niemarnowania”, koncentrując się na problemie marnowania żywności, a jego partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem konkursu jest nie tylko edukacja uczniów w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością i niemarnowania jedzenia, ale także stworzenie okazji do rozwoju talentów i umiejętności dzieci oraz integracji środowiska szkolnego.

klubbezpiecznegopuchatka-logo

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

Ogólnopolski program edukacyjny dla klas I przygotowany przez firmę Maspex, markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pod Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole, a także uświadomienie im rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. wytworzenie w nich naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

sniadaniedajemoc-logo

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

ŚNIADANIE DAJE MOC” – to III edycja edukacyjnego programu mającego na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęcamy Was, drodzy Nauczyciele i Rodzicie uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Waszych dzieci Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc. Czytaj więcej na http://www.sniadaniedajemoc.pl/index.dhtml

szkolawspolpracy

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”
Jest to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Więcej o projekcie na stronie www.szkolawspolpracy.pl

lepsza-szkola-logo

LEPSZA SZKOŁA

Projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA daje możliwości obiektywnej oceny postępów uczniów. W ramach projektu przeprowadzane są „Sesje z plusem”. Jest to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów. Pomaga w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. W roku szkolnym 2013/ 2014 uczniowie klasy 5c pod opieką nauczyciela matematyki przystąpili do projektu. W ciągu roku uczestnicy piszą trzy testy (na początku roku szkolnego, w połowie i na końcu). Po każdym teście nauczyciel otrzymuje raport, który umożliwia porównanie wyników klasy z wynikami uczniów w województwie i kraju.

wf-logo

„WF Z KLASĄ”

Program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Program jest realizowany w klasach I – VI dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. We współpracy z nauczycielami WF-u, dyrektorami szkół, uczniami i lokalnymi animatorami sportu program ma pomóc wypracować nowe sposoby prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, propagować zdrowy styl życia. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – powinny być ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.

muuvit-logo

„MUUVIT-RUSZAJ SIĘ Z KLASĄ”

Projekt stworzony z myślą o nauczycielach, którzy chcą włączyć do prowadzonych przez siebie zajęć nowe, ciekawe rozwiązania. Program przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli klas I – VI. Projekt „Muuvit – Ruszaj się z klasą” prowadzony jest przez Fundację v4sport i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, Projekt Społeczny 2012 oraz Program Sprawny Dolnoślązaczek. Zadaniem „Muuvita” jest zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej. „Muuvit” może być wykorzystywany nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także do nauki języków obcych, matematyki lub przyrody dzięki platformie umożliwiającej interaktywne wycieczki po Europie.

smglos-logo

SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS

Celem akcji jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU. Szkoły biorące udział w akcji otrzymają materiały merytoryczne oraz możliwość korzystania z łączącej samorządy uczniowskie platformy internetowej. Znajdziecie na niej aktualności z akcji: http://wybory.ceo.nq.pl
Ponadto udział w akcji jest pierwszym krokiem do udziału w działaniach oferowanych szkołom przez organizacje zrzeszone w Koalicji na rzecz samorządów uczniowskich, która jest organizatorem akcji.

apz-logo

„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” to całoroczny projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. W projekcie biorą udział uczniowie klas I – III. Projekt ma charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej mający na celu zmianę nawyków żywieniowych, zmianę stylu życia poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Program zawiera rzetelną wiedzę naukową na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej.

projekt-mwd-logo

Program „Młodzież w działaniu” – Wolontariat Europejski.

Dnia 9.07.2013 r. Szkoła Podstawowa nr 24 otrzymała statut Organizacji Goszczącej i Koordynującej w ramach Akcji 2 Wolontariat Europejski Wspólnotowego Programu „Młodzież w działaniu.” Akredytacja zachowuje ważność przez trzy lata, w ciągu których Organizacja może realizować działania w ramach zaakceptowanych przez Narodową Agencję projektów Wolontariatu Europejskiego. Zobacz Certyfikat.

zielonaflaga

Program Eco-Schools – Zielona flaga.

„Zielona Flaga” jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Eco-Schools – jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Więcej o projekcie – czytaj… Kodeks ekologiczny – czytaj…, Formularz szkolnego audytu ekologicznego – czytaj…

img1

Indywidualizacja procesu naucznia w klasach I-III

Projektem objęci zostali uczniowie i uczennice z klas I-III, u których zdiagnozowano potrzebę udziału w zajęciach dodatkowych. Program skierowany był do dzieci ze specyficznymi potrzebami, w tym: szczególnie uzdolnionych, niepełnosprawnych, z trudnościami w uczeniu się, w opanowaniu wymagań edukacyjnych, w nawiązaniu relacji interpersonalnych lub z zaburzeniami komunikacji językowej. Więcej o projekcie – czytaj…

Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły”

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla szkół podstawowych pod Honorowym Patronatem Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem kampanii jest zmiana postaw społecznych poprzez podniesienie świadomości i wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat problemu ginących gatunków zwierząt – pogłębienie wiedzy na temat wpływu działalności człowieka na świat przyrody oraz zmniejszenie zapotrzebowania na egzotyczne gatunki zwierząt trzymane w warunkach domowych.
Link do strony projektu

img7

Ekodzieci zbierają elektrośmieci

Akcja ma na celu nie tylko zwiększenie motywacji uczniów do wzmocnienia sił w gromadzeniu jak największej ilości elektroodpadów, ale również wypracowanie w świadomości coraz to większej grupy dzieci prawidłowych nawyków związanych z segregacją i pozbywaniem się elektrośmieci. Bowiem zalegający, zużyty, stary, nikomu niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny to nasilający się problem XXI wieku, który dzięki postępowi i nowym technologiom „rośnie w siłę” i nieuchronnie zatruwa otaczające nas środowisko.

img6

Odblaskowa szkoła

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.
Zachęcamy i zapraszamy Wszystkich Uczniów do udziału w konkursach i aktywnego włączenia się w akcję „Odblaskowa Szkoła” .

Praktyczne wychowanie fizyczne

Wspólne przedsięwzięcie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Gminy Miejskiej Kraków oraz Stowarzyszenia „Edukacja dla Przedsiębiorczości” i „Towarzystwa Amicus”. Celem tego ponad 3-letniego projektu jest opracowanie i wdrożenie w placówkach oświatowych Krakowa nowoczesnego programu praktyk pedagogicznych, które realizowane są dla studentów kierunku nauczycielskiego.

img4

Radosna szkoła

Program zakłada wspieranie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe w tworzeniu odpowiednich warunków do aktywności ruchowej najmłodszych uczniów, w kontekście obniżenia wieku rozpoczynania obowiązku szkolnego. W ramach programu szkoły podstawowe otrzymają wsparcie finansowe na: pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole oraz urządzenie szkolnego placu zabaw.

img5

6-latku witaj w szkole!

Obowiązek szkolny dla sześciolatków przesunięty został na 1 września 2014 r. a w latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014, na wniosek rodziców, naukę w I klasie szkoły podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Dziecko sześcioletnie, które w okresie przejściowym nie rozpocznie spełniania obowiązku szkolnego, kontynuuje przygotowanie przedszkolne.

Skip to content