Z kalendarza Szkolnego Klubu Wolontariatu
rok szkolny 2024/2025
Kredki i pisaki dla dzieci z Kikaikelaki
Pamiętacie jeszcze akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu i s. Eweliny: Kredki i pisaki dla dzieci z Kikaikelaki?”
Dzieci w Kamerunie też świętują Dzień Dziecka. Otrzymały kolejne upominki, nasze dary (których było bardzo dużo) – od dzieci z ZSP nr 11. Siostry ponownie dziękują i przesyłają zdjęcia. A my z okazji Waszego Święta życzymy samych radosnych o beztroskich chwil, świata pełnego przyjaznych ludzi, którzy będą Was zawsze wspierać.
Szkolny Klub Wolontariatu w akcji Pola Nadziei
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Pola Nadziei wspierając Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. W niedzielę 2 czerwca 2024 r. przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny można było złożyć dar serca. Wolontariusze: Wiktoria, Lena, Magdalena i Klaudia wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania wszystkim hojnym ofiarodawcom!
Każdemu, kto nie przeszedł obojętnie obok – dziękujemy!
Dzięki udziałowi pragniemy zachęcać wszystkich dookoła do bezinteresownego angażowania się w działania na rzecz niesieniu ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi.
#KamyczkiNadziei
Kamyczki Nadziei z ZSP nr11 w Krakowie już w drodze na żonkilowy konkurs!
39 uczniów włączyło się do niezwykłej akcji „Hospicjum św. Łazarza” i pomogło nadziei wyruszyć w podróż, a to za sprawą wyjątkowych kamyczków.
Ta zabawa wędrujących kamyczków przypomina i uczy nas wszystkich, że jesteśmy razem w radości i cierpieniu. Wędrujące kamyczki zachęcają, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy, bo nawet najmłodszy, może zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.
Autorzy: Wiktoria, Julia, Ola, Patrycja, Magda, Ewa, Emilia, Michał, Kinga, Oliwia, Zuzia Ś., Jakub, Anna, Tomasz, Alicja, Zosia, Szymon, Martyna, Alicja, Łucja, Zuzia, Anna R., Milena, Alicja W., Ola K., Gaja, Zosia M., Eliza, Jowita, Kuba, Szymon, Julia, Lena, Oliwia, Michał W., Natalia, Michał Ś., Szymon, Milena C.
Wasze kamyczki są wspaniałe, pełne radości i nadziei!
Wykonane z własnej woli i z głębi serca!
Dziękuję,
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu w Domu Ronalda McDonalda
Dzisiejsze popołudnie dla grupy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu upłynęło wesoło, koleżeńsko, pracowicie i pomocnie. Kamila, Lena, Wiktoria, Karolina, Magda, Oliwia, Klaudia i Kyryl wraz z opiekunami przygotowali dla rodziców i dla dzieci wspaniałą niespodziankę.
Miło było patrzeć, jak nasze gorące jeszcze naleśniki od razu wędrują do pojemników i na oddziały do małych pacjentów. Naleśniki znikały w oka mgnieniu, ledwie zdążyliśmy zrobić zdjęcie.
Za to zapach – pozostał i wypełnił cały DOM!
Podziękowanie od dzieci z Kamerunu
„KREDKI I PISAKI DLA DZIECI Z KIKAIKELAKI”
W ostatnim czasie Szkolny Klub Wolontariatu ZSP nr 11 w Krakowie wspólnie z siostrami Michalitkami zorganizował zbiórkę kredek oraz kolorowanek dla dzieci z Kikaikelaki w Kamerunie. Uczniowie przez kilkanaście dni przynosili dary (kredki, kolorowanki, przybory szkolne). Łącznie zebrano 70 kg przyborów szkolnych!
Wypełnione po brzegi paczki, po kilku tygodniach transportu trafiły do naszych małych przyjaciół w Afryce. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i sytuację dzieci z krajów misyjnych, w przede wszystkim tego, że razem możemy zdziałać więcej!
Dzieci są bardzo wdzięczne wszystkim ofiarodawcom, co utrwaliły na zdjęciach przesłanych za pośrednictwem s. Lucyny Wajdy. To niesamowite, ile radości daje pomoc innym.
Wielkanocna zbiórka żywności
W ramach akcji: Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Krakowie, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolotariatu po raz kolejny pełnili dyżur w Lidlu przy ul. Ćwiklińskiej.
Tym razem ubogim mieszkańcom Krakowa pomagali chętni wolontariusze z klasy 8A i 7C. Akcja trwa!
Szkolny Klub Wolontariatu – dzieciom w Kamerunie!
Akcja „KREDKI I PISAKI DLA DZIECI Z KIKAIKELAKI” dobiegła końca!
70 kg kredek, pisaków, kolorowanek, gumek do mazania, temperówek, piórników, zeszytów, bloków, ołówków i pisaków!
Podziękowania za każdy gest pomocy, który przyniesie uśmiech i radość naszych małych przyjaciół z Afryki!
„W jaki sposób moglibyśmy przetrwać bez wyciągnięcia dłoni przyjaciół, sąsiadów, narodów?
Przyjaźń to spoiwo, które zawsze będzie scalać świat”.
(K. Dick i W. Wilson)
Wolontariusze – brawa!
Koordynator SKW
Szkolny Klub Wolontariatu w Domu Ronalda McDonalda
Uroczyste rozświetlenie choinki w Domu Ronalda McDonalda
„Jak najjaśniej świeć choinko
Małym córkom,
Małym synkom,
Dużym tatom,
Mamom bliskim,
Świeć choinko, świeć nam wszystkim!”
(M. Majchrzak)
W Domu Ronalda McDonalda w czwartkowe popołudnie rozbłysła świąteczna choinka – dar dla dzieci i rodzin DOMU od Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie. Uroczyste ubieranie choinki stało się już tradycją Szkolnego Klubu Wolontariatu. Byli Mikołajowie, Aniołek, wolontariusze: Maja P. (6B), Amelka, Zuzia, Alicja, Kamila, Lena, Wiktoria, Maja P. Był też mały Leoś z mamą i zaprzyjaźnieni dorośli wolontariusze. Wszyscy wspólnie, wszyscy razem ozdobili drzewko lampkami, złoto-czerwonymi bańkami, cynamonem i jabłuszkami. Wyszło pięknie i ciepło. Cieszymy się, że pomogliśmy napełnić nie tylko Dom ale i siebie dobrą energią.
Cytując jedną z mam wolontariuszy: „świetnie, klimaty świąteczne, wesołe minki, dobre uczynki”.
Dziękujemy za poczęstunek, za wspaniałe pierniczki!
Pozdrawiamy Wszystkich, których dzisiaj spotkaliśmy w DOMU!
Jaka jest magia w tym, że wolontariusze za każdym razem tak licznie chcą odwiedzać DOM?
KALENDARZE ADWENTOWE
Czwartkowe popołudnie, dziś (30 listopada) wyjątkowe, finał niezwykłej akcji! Kalendarze adwentowe są już w Domu Ronalda McDonalda przy ul. Jakubowskiego 9. Wraz z kalendarzami radość, uśmiech, pozytywna energia, nadzieja i prezenty, każdy zamknięty w swoim okienku. Wykonane własnoręcznie i ofiarowane przez Uczniów i Rodziców z ZSP nr 11 w Krakowie! Wreszcie najpiękniejsze życzenia zdrowia dla dzieci z „naszego” prokocimskiego szpitala. Basia, Maja, Zosia, Bartosz (6A) oraz Oliwia, Zuzia, Matylda, Emilka, Kuba (6D) to wolontariusze, którzy koniecznie chcieli dziś odwiedzić DOM. Dziękujemy!
Na to dane mi są oczy
bym zauważył innych,
uszy, bym ich słyszał,
nogi, bym do nich spieszył,
ręce, bym ich podtrzymywał,
serce, bym ich kochał.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia, to doskonały moment dla samych wolontariuszy, by podzielili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. Święto Wolontariusza to nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i siłę, aby pomagać innym.
Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za Waszą obecność, za to, że poświęcacie swój czas, że odpowiadacie na każdą propozycję Szkolnego Klubu Wolontariatu i bierzecie czynny udział, czego dowodem są zgromadzone na tych stołach niezliczone ilości podarunków dla chorych.
Aby uczcić to szczególne święto, które przypada za kilkanaście dni, bo już 5 grudnia, spotkaliśmy się uroczystym apelu.
W tym pięknym dniu gościliśmy wyjątkowych Gości: p. sekretarz Hospicjum Św. Łazarza i koordynatora akcji POLA NADZIEI, p. manager i koordynatora wolontariatu Domu Ronalda McDonalda w Krakowie, przedstawiciela Fundacji Mam Marzenie, której przekazujemy misie, gry i artykuły szkolne od 2018 r.
Były LISTY GRATULACYJNE I PODZIĘKOWANIA z Fundacji, za które dziękujemy.
P. Dyrektor Urszuli Kozińskiej, p. wicedyrektor Dorocie Kaczmarczyk i p. wicedyrektor Magdalenie Bialik dziękujemy za piękne słowa, wyróżnienie wolontariuszy i słodkie upominki.
Misiu i króliczku – swoją obecnością wnieśliście wiele uroku!
DRODZY RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW ZE WSZYSTKICH GRUP!
DRODZY RODZICE UCZNIÓW KLAS I – VIII!
KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!
DRODZY UCZNIOWIE I WOLONTARIUSZE!
DRODZY NAUCZECIELE ZE WSZYSTKICH GRUP PRZEDSZKOLNYCH!
DRODZY NAUCZYCIELE KLAS I – VIII I PRACOWNICY SZKOŁY!
Najpiękniej jak możemy dziękujemy:
– za bajecznie mięciutkie misie,
– za kolorowe książeczki, kolorowanki, kredki, gry, zabawki, przybory szkolne,
– za przepiękne kalendarze adwentowe wypełnione wspaniałymi upominkami, najczęściej świątecznymi!
– za przekazywane listy, pozdrowienia, rysuneczki,
MŁODZI ARTYŚCI Z NASZEJ SZKOŁY!
Szczególnie Wam dziękujemy za cudowne PORTRETY ANIOŁÓW przepełnione Waszym sercem i Waszą dobrocią, które trafią do Hospicjum!
Dziękujemy za przekazaną korespondencję poprzez Librus, za ciepłe słowa i za zauważanie, docenianie i wspieranie działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu!
Marzenia się spełniają!
Połączyliśmy w dniu dzisiejszym nasze trzy zaprzyjaźnione Fundacje!
To był wyjątkowy apel – ciepły, rodzinny, pełen emocji i wzruszających momentów.
Wszystkim wolontariuszom oraz przybyłym Gościom życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania.
Pozdrawiamy!
27. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności
Zbiórka odbywa się w dniach 24-25 listopada w 125 sklepach w Krakowie i Małopolsce. Akcja jest organizowana równolegle przez banki żywności w :sklepach na terenie całej Polski i wielu krajach Europy.
Podczas zbliżającego się okresu bożonarodzeniowego, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami także nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących, którzy nie mają możliwości spędzenia Świąt w gronie najbliższych, przy stole pełnym potraw.
Zuzia, Zosia, Dominik i Krystian z kl. 8B oraz Ania, Nikola, Lena i Judyta z kl. 7C z wyjątkowym zaangażowaniem zachęcali klientów Lidla przy ul. Ćwiklińskiej 1 do podzielenia się zakupionymi artykułami.
Takie działania uczą wrażliwości na potrzeby innych, a drobne gesty czynią świat lepszym!
Brawo Wolontariusze!
WOLONTRIUSZE ZE SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU W DOMU RONALDA MCDONALDA
Dom Ronalda McDonalda w Krakowie to pierwszy polski Dom. Został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala uniwersyteckiego, aby rodzice zawsze mogli być blisko chorego dziecka.
TO DOM POZA DOMEM.
Krakowski Dom pomaga od 14 października 2015. Nasza szkoła i Szkolny Klub Wolontariatu jest z Domem od pierwszego dnia uroczystego otwarcia.
Podczas dzisiejszego spotkania, p. Dominika i p. Piotr przybliżyli historię i ideę tego Domu.
Na podstawie prezentacji uczniowie z klas: 6A, 6C i 6D poznawali wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach, rozpoznawali starszych wolontariuszy.
OSIEM LAT DZIAŁALNOŚCI DOMU W LICZBACH:
710 rodzin skorzystało z pomocy Domu, a większość wielokrotnie!
321 ponad 10 miesięcy! To najdłuższy pobyt!
28 razy wracała do Domu jedna z Rodzin.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, za które dziękujemy.
To znowu było bardzo miłe popołudnie.
Zakończenie zbiórki darów dla schroniska
Kolejna zbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska zakończyła się wielkim sukcesem.
Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb naszych milusińskich, zgromadziliśmy olbrzymie ilości karmy suchej, mokrej, drobnych smakołyków dla psów i kotów. Lekarstwa, miski, smycze, legowiska – to wszystko już trafiło do schroniska.
Inspektorzy, którzy odebrali karmę byli wzruszeni Waszą ofiarnością i serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom za każdy dar!
Okazaliście wielkie serce!
Chrupcio, największy przyjaciel Kacpra z klasy siódmej, drugi rok z rzędu z uśmiechem dziękuje Wszystkim, którym nie jest obojętny los porzuconych zwierząt.
Natalia, przewodnicząca klasy 7A z wielką przyjemnością dzieli się misiami z chorymi dziećmi jednocześnie zachęcając Was do tego samego.
„W pokoiku przy grzejniku,
leży misiu na stoliku.
Wciąż mu myśli krążą w głowie,
kto przytuli go dziś sobie.
Miś do Ciebie puszcza oczka,
chce noszony być na rączkach.
Przytul misia spraw mu radość
Miś odwdzięczy się zabawą”.
Karolina K., Oliwia, Karolina R., Amelia, Julia i Michał postanowili dzisiaj przypomnieć wszystkim, że w naszej szkole trwa zbiórka misiów, artykułów szkolnych, gier, zabawek. Sala nr 8 w głównym budynku szkoły z każdym dniem zapełnia się podarunkami dla chorych dzieci leżących w szpitalach. Potrzeby są niewyobrażalne. Drodzy Rodzice i Uczniowie! Za każdego przekazanego do tej pory misia, za każde kredki, gry, książeczki i inne artykuły oraz kalendarze adwentowe pięknie dziękujemy!
Przedszkolaczki z grupy I, II i III – szczególnie Wam dziękujemy!
Akcja trwa nadal do 22 listopada!
Podzielcie się misiami i wykonajcie kolejne kalendarze adwentowe z niespodziankami na każdy dzień!
Wesoło, radośnie i razem dzisiejsze popołudnie spędzili wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu (6A, 6 B, 6C, 6D). Kolejne odwiedziy w „NASZYM ZAPRZYJAŹNIONYM DOMU” i kolejne dobro. Kilka dni temu założyliśmy żonkilowe pole na terenie naszej szkoły, a dzisiaj w ogrodzie Domu Ronalda McDonalda.
Pani Aleksandro, za 100 cebulek, dziękujemy!
Takie naturalne, pachnące jesienią parasole, wykonali chętni wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu na uroczystość ślubowania pierwszaków.
Pierwszoklasiści – Powodzenia!
KRAKOWSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
BANK ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE
Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu.
Zawsze można czymś się podzielić.
Efekt akcji przeprowadzonej przez SZKOLNY KLUBU WOLONTARIATU jest imponujący:
17 kartonów i 6 toreb zebranych produktów żywnościowych!
olej – 6, dżemy 19, słodycze – 76, konserwy – 151, makarony – 56, mąka – 27, ryż, kasza, sól – 89, soki – 8, słoiczki dla dzieci – 21, płatki – 7, kisiele, budynie, galaretki – 25, mleka 22,
Dziękujemy wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Pracownikom, którzy pomimo trudnych czasów po raz kolejny nie pozostali obojętni wobec krakowian potrzebujących wsparcia, okazując życzliwość i otwarte serce.
„Żonkilowy Marsz Nadziei”
Dzisiejsze popołudnie 16-oro wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu spędziło w samym centrum królewskiego miasta Krakowa.
Karolina, Kornelia, Zuzia, Ania S., Ania F., Lena, Nikola, Weronika, Emilia, Michał, Kyryl, Kacper, Norbert, Szymon, Robert, Jakub – uczniowie z klas 7A, 7B, 7C i 7D uczestniczyli w „Żonkilowym Marszu Nadziei”, który tradycyjnie przeszedł ulicami Krakowa.
Żonkilowe akcenty, transparenty, plakaty, przyciągały uwagę przechodniów i zagranicznych turystów. Wszystko po to, by nikt nie był wobec nich obojętny, bo marsz jest formą wsparcia dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, które opiekuje się chorymi u kresu życia.
Drodzy wolontariusze!
Swoją chęcią udziału w tym międzypokoleniowym spotkaniu pokazujecie, że można być młodym i być razem z samotnymi, chorymi, także często starszymi osobami. Brawa dla Was!
Żonkilowe pola
Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu, 12 października, w promieniach jesiennego słońca, dyrekcja, nauczyciele i wolontariusze posadzili 200 cebulek żonkili.
Swoją cebulkę posadził również dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6.
Chcemy w naszej szkolnej rodzinie, na naszym szkolnym poletku zadbać o nie teraz, aby rozkwitły na wiosnę pięknymi, pachnącymi, żółtymi kwiatami.
Jako przyjaciele PÓL NADZIEI pokażemy w ten sposób solidarność z osobami nieuleczalnie chorymi.
Pani Aleksandrze, mamie jednego z wolontariuszy, serdecznie dziękujemy za cebulki!
Pozdrawiamy wszystkich!
MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI
W tym roku szkolnym kontynuujemy udział w ogólnopolskim programie, którego celem jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz zużytych baterii.
W ten sposób zdobywamy kupony Funduszu Oświatowego, które później wymieniamy na pomoce dydaktyczne dla uczniów.
Zbieramy między innymi zużyte: mikrofalówki, ekspresy do parzenia kawy i herbaty, odkurzacze, żelazka, tostery, frytownice, czajniki, młynki do kawy, roboty kuchenne, zegary, wagi, suszarki do włosów, lokówki, komputery PC, monitory komputerowe, akcesoria PC (mysz, klawiatura, słuchawki i inne drobne urządzenia), laptopy, netbooki, drukarki, telefony stacjonarne, faksy, radia, kamery video, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze video, magnetowidy, sprzęt hi-fi, wieże.
Czas trwania akcji – rok szkolny 2023/2024 – do końca maja.
Zapakowane elektrośmieci i podpisane (imię i nazwisko ucznia, klasa) można zostawiać codziennie na dyżurce w głównym budynku szkoły lub przynosić bezpośrednio do sali nr 8, I piętro.
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu na bieżąco będą uzupełniać specjalnie w tym celu zamówiony pojemnik.
ZDOBYWAJMY PUNKTY I WYMIENIAJMY NA POMOCE DYDAKTYCZNE DLA NASZYCH UCZNIÓW!
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!!!
SZKOLNY KUB WOLONTARIATUMOJ
Koncert Familiadowy „Muzyka Mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny”
W sobotę 23 września o godzinie 19.30 w naszej Parafii odbył się Koncert Familiadowy w ramach cyklu „Muzyka Mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny”. Koncert odbył się dzięki funduszom pochodzącym między innymi z budżetu obywatelskiego oraz corocznemu wsparciu władz naszej dzielnicy. Uczniowie naszej szkoły w dniu koncertu zachęcali gości koncertu do wzięcia udziału w głosowaniu na nową edycję budżetu obywatelskiego.
Wśród zaproszonych wykonawców znalazły się chóry: „Familia”, „Kanon” oraz „Krakowski Zespół Kameralny”. Gwiazdą wieczoru był Jacek Wójcicki z zespołem. Wysłuchaliśmy zachwycającego koncertu w jego wykonaniu. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała gromkimi brawami i wspólnym śpiewem na ponadczasowe utwory. Po wykonaniu „Modlitwy o wschodzie słońca” owacjom na stojąco nie było końca. Uczniowie naszej szkoły osobiście złożyli podziękowania panu Jackowi Wójcickiemu i pozostałym artystom.
„Dziękujemy, że uświetnił Pan naszą Familiadę tym zachwycającym koncertem, a ponadczasowe utwory, których wysłuchaliśmy zrobiły na nas ogromne, niezapomniane wrażenie”.
Autor: Maciej R. 7A
30! AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA POD HASŁEM: SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI
W niedzielę 23 kwietnia bieżącego roku odbył się 20 Cracovia Maraton. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obsługę tej dużej imprezy sportowej w Krakowie. Obsługiwali jako wolontariusze depozyt zawodów. Przyjmowali rzeczy uczestników i życzyli im osiągnięcia dobrych wyników w maratonie. Po skończonym biegu wydawali oddane do depozytu rzeczy biegaczom i gratulowali osiągniętych wyników w tej sportowej imprezie. Uczniowie pracujący przy organizacji 20 Cracovia Maraton wykazali się dużym zaangażowaniem.
Uczniowie pracujący w depozycie to:
Wiktor Włodarczyk – klasa 8b,
Klaudia Necel – klasa 8f,
Oliwier Grabowski – klasa 8c,
Szymon Wilkosz – klasa 8c,
Julia Hirsz – klasa 8c,
Wiktoria Dziedzic – klasa 8c,
Mariola Kurdas – klasa 8c,
Karolina Setlik – klasa 8c,
Maciej Kubicki – klasa 8c,
Nikodem Łach – klasa 8c,
Uczniowie otrzymali podziękowania i okolicznościowe certyfikaty.
Opiekunem uczniów była Barbara Orłowska
Podziękowania za świąteczną zbiórkę żywności
Święta wielkanocne tuż, tuż.
W wielu rodzinach przygotowanie świątecznego stołu jest zadaniem niełatwym. Aby wspomóc najuboższych, wolontariusze ze SKW ZSP nr 11 w Krakowie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji świątecznej zbiórki żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Krakowie. Zbiórka miała miejsce w Lidlu.
Przy wspólnym zaangażowaniu uczniów z klasy 7A i 7B zebrano sporą ilość produktów spożywczych, które zostaną przekazane potrzebującym.
Nie obyło się bez wzajemnych momentów wzruszeń. Bardzo miłemu Panu serdecznie dziękujemy za słodki poczęstunek dla nas. Pracownikom i wszystkim klientom Lidla, którzy dzisiaj wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy i życzymy radości i dużo zdrowia!
W niedzielę 19.03. 2023roku w Krakowie odbył się bieg Marzanny organizowany przez klub Dystans. Uczniowie naszej szkoły obsługiwali punkt, w którym podawano wodę uczestnikom biegu oraz brawami dopingowali zawodników. Była to już druga impreza biegowa w Krakowie, w której uczestniczyli nasi uczniowie jako wolontariusze.
W poprzednich zawodach podawali herbatę uczestnikom biegu Sylwestrowego .
Wolontariusze: Wiktoria Dziedzic, Mariola Kurdas, Julia Hirsz, Karolina Setlik, i Oliwier Grabowski wszyscy z klasy 8c oraz Wiktor Włodarczyk z klasy 8b i Klaudia Necel z klasy 8f. Opiekunem uczniów była Barbara Orłowska
Dzień Otwarty naszej szkoły
#POLA NADZIEI 2023 – SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
Marzec – to ogólnopolska akcja POLA NADZIEI.
Szkolny Klub Wolontariatu ZSP nr 11 w Krakowie zaprosił Dyrekcję, Grono Pedagogiczne wraz z całymi klasami do udziału w pierwszym tego typu wydarzeniu w naszej szkole pod nazwą KOROWÓD WRAŻLIWOŚCI.
Spacerując w dniu 14.03.2023 głównym deptakiem osiedla NOWY BIEŻANÓW chcieliśmy pokazać, że włączamy się w pomoc nieuleczalnie chorym osobom przebywającym w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, ale też staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta Krakowa. I nie chodzi tu tylko o organizowaną kwestę na rzecz hospicjum, ale budowanie od najmłodszych lat wśród naszych uczniów poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za innych, szczególnie tych, którym los przyniósł u kresu życia chorobę, smutek i cierpienie.
Dominujący w dzisiejszym pochodzie kolor żółty to nawiązanie do barwy żonkila – kwiatu uznawanego na świecie za symbol nadziei.
KOROWÓD WRAŻLIWOŚCI za sprawą dominującego żółtego koloru stał się dzisiaj w Nowym Bieżanowie „żywym” kolorem nadziei.
Najpiękniejsze podziękowania należą się wolontariuszom i całym rodzinom, którzy z wielkim sercem już od ferii zimowych przygotowywali wspaniałe banery, transparenty, plakaty a nawet obrazy malowane na płótnie specjalnie na dzisiejsze wydarzenie.
Uczestnikom KOROWODU WRAŻLIWOŚCI – p. dyrektor Urszuli Kozińskiej, p. wicedyrektor Ewelinie Klimek – Kupiec, p. wicedyrektor Agnieszce Rachwał, Wychowawcom, Nauczycielom, Uczniom, Rodzinom – podziękowania za życzliwość i obecność.
Akcja charytatywna POLA NADZIEI 2023 zainaugurowana w ten piękny, słoneczny dzień potrwa wiele tygodni. W najbliższym czasie wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu za zgodą Rodziców będą kwestować na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
Dołącz do nas!
Niech dobro zakwitnie!
Program „Moje miasto bez elektrośmieci” jest ogólnopolską inicjatywą, realizowaną od 2012 r., a stworzoną i prowadzoną przez ElektroEko SA Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.
Cele akcji:
Podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru.
Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.
Za elektrośmieci placówki oświatowe otrzymują kupony, które następnie przeliczane są na punkty. Zebrane punkty placówka wymienia na pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal, które są przekazywane bezpłatnie. Zachęcamy rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do przynoszenia niepotrzebnych drobnych elektrośmieci, które zostaną umieszczone w kartonowym
pojemniku, usytuowanym na parterze w głównym budynku szkoły.
Koordynator programu z ramienia szkoły:
Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami
PAN RAFAŁ KOMAREWICZ, PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA KRAKOWA ODWIEDZIŁ ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 11 W KRAKOWIE!
„Gratuluję Szkolnemu Klubowi Wolontariatu mądrości, bohaterskiej postawy i otwartości na cierpienie innych. Życzę, by dalsza działalność dostarczała jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji a radość tym, którym Państwo pomagacie motywowała do podejmowania kolejnych wyzwań, jak również wzmacniania wartości społecznych i etycznych całego środowiska szkolnego” – powiedział p. Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa na spotkaniu z p. Urszulą Kozińską, Dyrektorem ZSP nr 11 w Krakowie, opiekunem SKW oraz wolontariuszami z klasy 6A i 7B.
Korzystając z osobistego pobytu w naszej szkole, Przewodniczący RMK złożył życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Uczniom i Rodzicom wszelkiej pomyślności oraz licznych sukcesów w Nowym Roku 2023!
Dziękujemy!
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – 12 – 16 GRUDNIA 2022
Ubieranie choinki w Domu Ronalda McDonalda
To było ładne popołudnie, radosne, pachnące pomarańczami i cynamonem, oprószone płatkami śniegu.
Uczniowie z klas 6a i 6d ze Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili Dom Ronalda McDonalda. Czekało już na nich zielone drzewko , dar od naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie dla rodzin mieszkających w Domu. Jak powiedziała
jedna z babć „Dar od serca. Nie ma osoby, która by się nie uśmiechnęła, widząc tę choinkę.” Uczniowie wspólnie ozdobili drzewko lampkami, złoto-czerwonymi bańkami, cynamonem i jabłuszkami. Wyszło pięknie i ciepło. Cieszymy się, że pomogliśmy napełnić Dom dobrą energią.
Szkolny Klub Wolontariatu – podziękowania
Dzięki Waszej pomocy zbiórka darów dla zwierzaków ze schroniska zakończyła się kolejnym, wielkim sukcesem.
Tym razem akcja zorganizowana została w odpowiedzi na apel Rady Miasta Krakowa. Koce, zabawki, rozmaite akcesoria i karma, głównie specjalistyczna, trafiły do potrzebujących.
Panu Tomaszowi, przewodniczącemu Rady Rodziców oraz panu Tomaszowi, pracownikowi szkoły – dziękujemy za transport.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się do naszej wspólnej, kolejnej akcji.
Tak tworzymy tradycje wolontariatu! Okazaliście wielkie serce!
A to serce jest dla Was Drodzy, którzy przekazaliście dary! W środku żywa niespodzianka! Kacper i Chrupcio!
Rada Miasta Krakowa także dziękuje ZSP nr 11 – fanpage RMK na fb – relacja i zdjęcia.
https://liblink.pl/85BcNEb5e3
Szkolny Klub Wolontariatu
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF
KALENDARZE ADWENTOWE DLA MAŁYCH PACJENTÓW UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA DZIECIĘCEGO W PROKOCIMIU I FUNDACJI RONALDA McDONALDA!
W roku szkolnym 2015/2016 SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU w ZSP nr 11 w Krakowie zapoczątkował pomysł wykonywania KALENDARZY ADWENTOWYCH dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.
Rok 2022/2023 to już szósta edycja akcji SKW!
Upominki dla małych pacjentów chętni uczniowie wykonywali samodzielnie, w parach. Niezwykle cieszy fakt, że wiele kalendarzy przygotowywały całe rodziny, spędzając przy tym wspólnie czas. Pod kolejnymi numerkami ukryto niespodzianki na każdy dzień Adwentu. Jedni inspirowali się różnorodnymi przykładami z ubiegłych lat – inni wykorzystali własne
pomysły.
Serce i hojność włożone w przygotowanie kalendarzy sprawiły, że powstały wyjątkowe, niepowtarzalne i wzruszające prace świąteczne. Jesteśmy przekonani, że nasze niespodzianki sprawią dzieciom wiele radości i umilą czas oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia!
Za pośrednictwem Domu Ronalda McDonalda, przy ul. Jakubowskiego 2 niespodzianki trafiły bezpośrednio do dzieci.
Całym Rodzinom dziękujemy za poświęcony czas i wielkie serca!
„Trochę Względów, trochę Troski o Innych. W tym cała rzecz. Tak przynajmniej mówią.”; Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – to wyjątkowe Święto!
Z tej okazji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11 w Krakowie zbierane były misie oraz artykuły plastyczno – piśmiennicze, gry, puzzle, bajki, kolorowanki.
Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie wręczyli misie i pozostałe artykuły pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, a wraz z nimi przekazali wsparcie w ich walce z chorobą. Wsparcie, które jest dla dzieci tak bardzo ważne w tych niezwykle trudnych chwilach.
To już siódma edycja akcji zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu w ZSP nr 11 w Krakowie.
Zanim Misie trafiły do dzieci, w szkole odbyły się nietypowe zajęcia edukacyjne, m. in. geografia, informatyka, religia, fizyka, j. angielski, biologia, religia. Zapraszamy do fotorelacji.
Serdecznie, z całego serca dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę.
Dziękujemy także za każdą miły gest i pozytywną informację poprzez Librus.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.
Zbiórka odbywa się w dniach 25-26 listopada w 125 sklepach w Krakowie i Małopolsce. Akcja jest organizowana równolegle przez banki żywności w sklepach na terenie całej Polski i wielu krajach Europy.
Podczas zbliżającego się okresu bożonarodzeniowego wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami także nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących, którzy nie mają możliwości spędzenia Świąt w gronie najbliższych, przy stole pełnym potraw. Zuzia, Franciszek, Dominik i Krystian z kl. 7B oraz Ania, Karolina, Emilia i Oliwia z kl. 7A z wyjątkowym zaangażowaniem zachęcali klientów Lidla przy ul. Ćwiklińskiej 1 do podzielenia się zakupionymi artykułami.
Takie działania uczą wrażliwości na potrzeby innych, a drobne gesty czynią świat lepszym!
Brawo Wolontariusze!
Podziękowania za wsparcie jakie udzieliła społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 potrzebującym mieszkańcom Krakowa i okolic.
Szkoła Pamięta 2022
25 października, w popołudniowych promieniach jesiennego słońca, 30 wolontariuszy odwiedziło lokalny cmentarz w Nowym Bieżanowie.
Jak co roku, Szkolny Klub Wolontariatu pamięta o zmarłych, porządkuje groby, zbiera liście, zapala znicze. Coroczne prace porządkowe wpisują się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem ,, Szkoła Pamięta”, której ideą jest, zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o Bohaterach naszej wolności – w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
W ogrodzie DOMU RONALDA McDONALDA w Krakowie – jesienne prace w promieniach słońca, wspólne zabawy, doskonalenie języka angielskiego podczas konwersacji z wolontariuszem z Niemiec – Florianem.
KRAKOWSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI BANK ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE
Szkolny Klub Wolontariatu
Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy jesteśmy bogaci, czy biedni.
Zawsze można czymś się podzielić. Efekt akcji przeprowadzonej przez SZKOLNY KLUBU WOLONTARIATU jest imponujący: 212 kg zebranych produktów żywnościowych!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Pracownikom, którzy pomimo trudnych czasów nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia, okazując życzliwość i otwarte serce.
Zbiórka elektroodpadów
Nasza szkoła dołączyła do kampanii edukacyjnej prowadzonej przez Urząd Miasta Krakowa przy
współpracy z MPO – „KRAKÓW W DOBRYM KLIMACIE”. To akcja o charakterze typowo edukacyjnym. Przez wyrobienie odpowiednich nawyków u każdego z nas, Miasto Kraków zachęca do wyboru ekologicznych rozwiązań w życiu codziennym.
26 września oddaliśmy elektroodpady, czyli żarówki, baterie, płyty cd, sprzęt elektroniczny, mały sprzęt AGD, telefony komórkowe z akcesoriami. Każdy nauczyciel lub uczeń, który osobiście oddał niepotrzebny sprzęt na specjalnym miejskim stoliku zlokalizowanym przed budynkiem szkoły, otrzymał od Miasta, a właściwie od MATKI ZIEMI zieloną roślinę.
Opiekunowie SKW: Małgorzata Fyda i Marta Łopatowska
Akcja Sprzątanie Świata – Polska – 2022.
hasło: WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!
W tym roku mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. Działamy lokalnie w myśl zasady: „W tym roku posprzątam swój kawałek Polski”! Porządkujemy osiedle Nowy Bieżanów i Park Aleksandry. I jeszcze jeden punkt, dodatkowy, paradoksalnie – najważniejszy. Nie chodzi przecież o to, żeby tych akcji organizować jak najwięcej. Chodzi o to, by ich liczba malała i by po prostu stawały się one coraz mniej potrzebne.
Ale to zależy już od nas.
I tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.
Opiekunowie SKW: Małgorzata Fyda i Marta Łopatowska